Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je úte říj 27, 2020 10:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: King Tiger 1:4
PříspěvekNapsal: stř led 08, 2020 8:53 am 

Mila198 píše:
seef píše:
Milo k tomu zvedani hlavně si myslím že je to dost podobný mechanismus který používá armortek a tem to funguje

Tak abych pravdu řekl, tak toho moc na té fotce nevidím! Obrázek
Ale jestli je tam podobný vyfrézovaný rádiusový segment, nebo jak bych to srozumitelně napsal, jako tam měl Tom, tak to se na mě nezlob, ale to je k ničemu. To se ti ten lauf bude bimbat, jako pindík, jak jsem už psal. Já bych co nejvíc protáhl lauf do věže (pákou...), jak to dovolí prostor, a k tomu bych na konci připojil ten šroubovicový pohon svisle dolů, uchycený na držáku s pantem k věži, aby eliminoval rádiusový pohyb toho laufu. Pokud to není srozumitelné, tak nakreslím skicu. Obrázek

přesně takhle jak to popisuješ to mám u Tigra v 1:6 - možná to je i ve vláknu někde na fotkách... já to teď chci udělat trošku jinak, tak uvidim třeba to pak předělám a udělam to jak už to mám.
Přeci jenom už je to kanón o délce cca 1400mm a něco to váží...klepat si myslim se to nebude :-) no uvidíte sami ...

na cenu kola se raději neptej ..... a počkej až uvidiš ty přední .... to se poprdíš :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: ned led 12, 2020 6:39 pm 

takže problém s rozhejbáním ovládací paky na převodovce trvá .... no podíval jsem se na alternativu a našel toto,posuďte sami, to bude o něčem jiném :wink: :wink:
Obrázek
jinak jsem to zase trochu rozhejbal a osadil vše řetězkami s řetězem, všechno páslo na milimetry - stačí pouze vyfrézovat do hřídelí drážky na klínky
a v týdnu ještě dorazí hydaulické brzdy + kotouče které přijdou ke středu na hřídele
Obrázek
Obrázek
poslední co jsem dneska dělal bylo zapojování zvědání děla, vše vypadalo snadně a výroba probíhala v poklidu
jediný problém je motor- já tatar prostě objednal motor (bez převodovky) a najivně si myslel že to pojede jak po másle.otáčky jsem si krásně reguloval
réglem, ale ten motor prostě nemá krouťák... takže ho ještě zkusím použít jinam a našel jsem si motor 12V 200W s čelním převodovkou na Aukru za
cca dva litry...no je třeba ho objednat :wink: :wink:

PříspěvekNapsal: ned led 12, 2020 8:02 pm 

jo tak teda ještě obrázky z věže
Obrázek
Obrázek

PříspěvekNapsal: stř led 22, 2020 4:58 pm 

tak jsem se pustil do výroby předního světla
Obrázek
je na něm teda ještě spousta práce
Obrázek
jinak asi netřeba komentáře
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

zase kousek........ teď mě čekají periskopy a výroba nějakého nářadí :wink: :wink:

PříspěvekNapsal: pát led 24, 2020 10:19 am 

Tak jsem čekal, jestli se někdo z těch lenochů tady na fóru ozve, abych zase nebyl jen sám s reakcí na příspěvek, ale bohužel jsem se nedočkal. Obrázek
Moc hezky se to čte Tome, já obrázky hrozně rád čtu! Pěkně pokračuješ. Obrázek

PříspěvekNapsal: úte úno 11, 2020 7:00 pm 

Mílo díky za chválu..to vždycky potěší..
já zase chvilku dělal ty drobnosti
Obrázek
světlo nakonec dopadlo dobře...ikdyž jsem ze začátku vůbec nevěděl jak to maketově vyrobit
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ještě dodlatit, dobrousit , udělat sváry a pod barvou to bude super
Obrázek
tak zase kousek :wink: :wink: :wink:
Obrázek

jinak jsem měl druhý pokus na to rozhýbat věž a opět mě výsledek neuspokojil ...nemakalo to stoprocentně - pastorek o ozubený řemen
občas přeskočil nebo přeskakoval a tím se věž přestala otáčet..příště než to rozeberu vám to vyfotim ať se to lépe chápe.
takže do třetice všeho dobrého - objednal jsem ozubený talíř průměru cca 330mm(80zubů) s malým modulem + pastorek (8zubů) a potáhnu
to prostě přes řetěz a hotovo !!!! :roll: :roll: :roll:

PříspěvekNapsal: úte úno 11, 2020 10:18 pm 

Škoda, že jsi ten pohon nesfotil. :oops: Já si myslím, že s tím ozubeným řemenem by to muselo fungovat, ale musel by jsi více obepnout ten pastorek, pomocí dvou napínacích kladek, něco jako písmeno Ω, :cry: chápeš jak to myslím? Nebo se to dá udělat tak, že ozubený řemen otočíš zubama ven, a uděláš si ozubený věnec, do kterého bude zapadat pastorek na pružině... Ale ty do toho asi chceš vrazit co nejvíc peněz!? :lol:

PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2020 7:09 pm 

tak jsem si vyrobil nějaký ten vercajk :wink: :wink:
Obrázek
trocha zastrče
Obrázek
zapojení světla ...to budou šajny :lol: :lol: :lol:
Obrázek
no a celkový dojem ... zase kousek
Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2020 7:17 pm 

jooo Mílo jestli tam nevidíš ty periskopy, tak už je mám vyrobený , hotový stačí je tam přidělat, ale rozhodl jsem se je tam dát až po barvě... nejdrív to pěkně fouknu
a pak to tam přilepim ... a ještě k tomu otáčení věži ... měl jsem to jak jsi psal...dal jsem ozubený řemen (5M) naruby a k tomu teda na tvrdo motor s pastorkem.
no a na prd.. ještě jsem to chtěl doladit a dal jsem motor s pastorkem dál a dodal ještě řemen který by zapadal do toho vyrobeného ozubeného věnce ..no jooo
ale ono to na sebe už nepasuje, jelikož je naruby a rozteče jsou rozhozený :( :(
je to vývoj jak píšeš a musím se vejít do sto... přesto vlak nejede :roll: :roll:

PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2020 10:37 am 

Tak tomu moc nerozumím, proč ti to nejde točit. Vždyť to máš na ložiskách, tak ti to musí chodit lehce... Ale nepojedu za tebou se na to podívat! Obrázek Však si poradíš sám!

PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2020 7:41 pm 

tak musím jsem honem něco vložit nebo se ten Míla zblázní a zdechne to tu úplně ..
já jsem zase kousek nějakým způsobem dotvořil
Obrázek
nějaké to poziční světlo ... to se mi docela povedlo a mám z něho radost
Obrázek
Obrázek
Obrázek
trocha elektroniky a přišla čína .... :wink: takže parádní ukazatele stavu obou baterií :wink: :wink:
Obrázek
Obrázek
přední světlomet je složen ze tří malých led diod a jsou opravdu silné ... svítí to jako prase
Obrázek
trochu jsem se i nudil, tak jsem zkusil trochu toho umělého sváru... hlavně jsem zjistil že je na to třeba mít taky
v garáži teplo a né 5 stupňů kdy je všechno ledový a nelepí to ...
Obrázek
Obrázek
ještě jsem se vrátil k zadním kolům a dodělat ty poklice, stačí už pouze dát do barvy a nasadit
Obrázek
no a momentálně jsem dodělal veškerou elektroniku a zapojil nějaká serva
Obrázek
je to zase samej kabel
Obrázek
přes motor jdou vidět kabely které jdou do věže ... celkem asi 16 drátů a taky je tam vidět nádrž vyrobená na míru
kterou mi vyrobil kamarád z nerezu o obsahu cca 5 litrů :wink: :wink:
Obrázek
přístě pošlu fotky z hydraulických brzd které mi přijdou zítra

PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2020 9:41 pm 

Já jsem zvědavý, jak ti to hovado pojede, už jsi to zvážil? :shock: A s tím osvětlením by jsi to neměl přehánět, a hlavně používat LED-ky, které nemají to ostré modré světlo, ale spíš denní barvu. Ono to potom bije do očí, když máš tank z války a jedovatý světla. :roll: Jen bych se ještě zeptal, co používáš za materiál na sváry?

PříspěvekNapsal: čtv bře 05, 2020 6:06 pm 

Mílo trochu to mate jak je v garáži umělý světlo a néé denní ... ale venku to myslím bude ou kej :wink: :wink: když nee, tak doladíme ... ale jak píšeš, taky nechci aby to mlátilo do očí ..

jinak mílo na sváry používám toto :

https://tmely-silikony-lepidla.heureka. ... IJ3fD_BwE#

nestojí to moc a dobře se stím dělá, ale jak už jsem psal - je lepší mít v místnosti třeba 15 stupňů

no a poslední odpověď na co jsi se ptal je ta že vůbec nevim kolik to tak může vážit, nechám si to až na konec. Chystám se to pak naložit a zajed tady u nás do sběrny surovin
kde mají velkou váhu , takže zvážím před a po a bude, ale počítám že budu pohybovat max do 400kg. Vana měla cca 100, motor 35, převodovka 25 teď ty věci okolo =200 kg
+ věž 20 kg atd atd přední a zadní kola 20kg ... no a pásy počítám 100kg.
tak snad to pojede - jako motor zní docela silně , při přidání plynu jde z něho respekt !!!

PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2020 9:33 pm 

Díky za ten tmel, to byla jen moje zvědavost, já vařím 3D perem, a to také potřebuje teplo, hlavně podklad. Tak ať ti to brzy jede, a hlavně zatáčí. :)

PříspěvekNapsal: pon dub 06, 2020 2:38 am 

Mílo já vim trochu jsem tady zaspal, ale polepším se a nahážu jsem zase nějaký fotečky a povídání ....
už jsem asi překlenul jak jsi to jednou psal ´´ vývojové zklamání´´ a konečně se mi povedlo zhotovit otáčení věže i zvedání děla.
jinak zatáčení dokončeno a hydaulické brzdy jsou naistalované, zapojené a odzkoušené - snad na to to 50 kilový servo bude stačit :lol: :lol:

- ještě mám teda takový malý problémek se zadýmováním . jak už jsem psal několikrát motor je opravdu silný, tak i tlaky ve výfuku mají sílu.
No a jelikož mám zhotovené zadýmování tak mi opravdu malé množství spodin putuje potrubím přes čerpadlo až do nádrže s naftou. Čerpadlo jsem
dal podle rady Miloše myslim že to je z ostřikovačů z Favorita a když motor běží a chci zadýmovat, tak musím čepadlo držet dlouho dobu než dotlačí
naftu do výfuku... zkoušel jsem tam dávat i zpětnou klapku - něco na způsob co se dává myslím k tlakovým lahvím atd - jednoduše kulička a pružinka
no a samozřejmě mi to čerpadlo nepřetlačí... nějaká rada ???? kup si silnější čerpadlo že ...... :wink: :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina