Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je úte črc 17, 2018 7:05 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Milovo stroje - pokračování
PříspěvekNapsal: pon bře 21, 2016 10:11 pm 

A aby ten kompresor tam nestrašil, musel jsem mu udělat kabátek.

Obrázek

Po naohýbání jsem ho nejdříve vyzkoušel,abych později nelitoval...

Obrázek

Potom přišla na řadu trafopájka s podporou horkovzdušné pistole, aby spoje nebyly zasmrkané!

Obrázek

Obrázek

A když už jsem se chystal stříkat kabátek, tak jsem demontoval držáky měchů šáska, abych ho mohl nastříkat, protože nové držáky jsou jinde, než ty staré.

Obrázek

Obrázek

A pak vše opět smontovat.

Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 4:54 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: úte bře 22, 2016 9:26 pm 

Tak a přišel čas Obrázek pustit se do odpouštěcího ventilu. Základem byl hranol z duralu s otvorem pro píst.

Obrázek

Obrázek

K tomu jsem vyrobil píst s těsnícími x kroužky.

Obrázek

Obrázek

K tomu připojení na středovou objímku na mezináravové rouře.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pak to bylo potřebné umístit na nějakou základovou destičku, na kterou by se vešel ještě i mikrospínač.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A pak to celé přidělat na tahač, ještě že jsem měl dlouhý vrták.Obrázek

Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 4:56 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: čtv bře 24, 2016 8:58 pm 

Tak mi to připadá, jako bych vám chlapci sebral štafetový kolík,Obrázek který jste tu nesli, protože poslední dobou tu píšu pořád jen sám.Obrázek Snad jste se nedali na chlast...?! Obrázek

Já jsem ale pokračoval dál, protože jsem chtěl už konečně vyzkoušet, jestli to moje dílo bude fungovat, a proto jsem tu ovládací destičku zabudoval do tahače.

Obrázek

Obrázek

Celkově je to, jak se říká zatím vrabčí hnízdo,Obrázek ale na vyzkoušení to musí stačit. Bohužel jsem doma nemohl najít žádné slušné relátko na 12 V, jen takové "balšoje" z Žigulíka.

Obrázek

A nakonec musím konstatovat, že tentokrát se dílo podařilo, a zařízení perfektně funguje. Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 4:57 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: čtv bře 24, 2016 9:29 pm 

Mílo ,Perfektné!!!!!!
Bál som sa, či sa táto zostava nerozkmitá ,ale ako som to videl namontované , mýslím že nie .
Máš tam zdvih asi 10-15 mm .Ak sa nemýlim. Keď sa zadné nápravy zaťažia posuvník zopne mikrospínač kompresora a ten tlakom vzduchu zdvihne rám od náprav až do rozpojenia spínača . Keď sa stroj odľahčí ,posuvník odpustí vzduch zo systému.....Dokonalé!!!!
Keď toto dielo budeš predvádzať niekde bližšie k SK ,musím to vidieť naživo!!!! Klobúk dolu......

PříspěvekNapsal: pát bře 25, 2016 8:01 am 

Přesně mrvo, jak jsi to napsal,Obrázek obdobně je to i na návěsu, ale trochu složitější ovládání... Já nikam daleko nejezdím,Obrázek ani například jako kluci do Popradu, maximálně tak do Ústí nad Orlicí... ale nikdy neříkej nikdy...

PříspěvekNapsal: sob bře 26, 2016 5:06 pm 

No jo, trochu chybí čas :? :? ale všechno ještě přijde. Tak sem aspoň občas mrknu :P :P

PříspěvekNapsal: ned bře 27, 2016 8:04 pm 

Samozřejmě, že ještě všechno přijde housenko, počkej si na důchod, to není vůbec špatné, jen ten věk je na tom špatný, ale nemůžu chtít všechno... Obrázek
Ale abych pokračoval, na kousek laminátu jsem přidělal relátko s malou svorkovnicí, a zezadu jsem ji opatřil drátovým tišťákem. Pro sichr jsem zdvojil kontakty.Obrázek

Obrázek

Obrázek

A hned jsem to také namontoval do tahače.

Obrázek

Obrázek

Pak jsem se rozhodl zlikvidovat to testovací hnízdo, a tak jsem musel tahač zvednout, abych to mohl zespodu přišroubovat. Ten pohled zespoda je skoro jako u skutečného auta. Obrázek

Obrázek

Ty modré hadičky jsem vyměnil za černé a udělal to všechno na míru, a na fest. Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 4:59 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2016 8:37 pm 

Tak jsem opět využil slevy,Obrázek a pořídil jsem si sadu upínek na frézu. Měl jsem už možnost se s tím už seznámit, a musím říci, že je to perfektní.Obrázek Nemusíte nikde po dílně běhat a shánět čím obrobek upnete, tady je to všechno v jednom balení.Obrázek

Obrázek

A když už jsem objednával, tak jsem si přibral i tyto tři vratidýlka na závitníky, které se chystám předělat na přichycení na hřídel,Obrázek protože pokud něco předělávám na už hotovém modelu, tak obvykle potřebuji někde daleko vyvrtat díru a vyříznout nějaký závit, a s tímto to bude brnkačka.Obrázek

Obrázek

A za odměnu jsem si vzal také rýsovací jehlu a automatický důlčík.Obrázek

Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 5:00 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 9:08 pm 

Tak jsem si myslel, že si jen tak na chvilku odskočím k návěsu, abych zjistil, jestli mi někde uniká vzduch, a proč mi nechodí souhlasně elektroventily na zvedání návěsu. Zvedl jsem návěs kočkou, a demontoval půlku kol.

Obrázek

Zhotovil jsem si zaškrcovače na hadičky, abych mohl zjistit úniky.

Obrázek

Připojil jsem k větvi manometr, natlakoval, a tlak mizel, proto jsem zaškrtil všechny přívody k pístnicím, ale únik nezmizel. Namydlil jsem celou trasu rozvodu vzduchu, včetně všech rozboček... ale nikde se neobjevila ani bublinka. Byl jsem vzteklý, jak jsem blbý, že nedokážu najít blbej únik, ale bohužel to bylo tak. Mezitím jsem zkoušel, jak tvrdé jsou zaškrcené pístnice, a zjistil jsem, že dvě měknou, ale hlavní únik ne a ne zjistit. Když už jsem měl úplně všechno zaškrcené, a stále mi mizel tlak, tak jsem zkusil namydlit manometr i z druhé strany, a kolem sklíčka se mi začaly dělat bubliny. Nikdy by mě nenapadlo, že bude vadný manometr, tak hned šel do koše. Potom jsem přelapoval všechny pístnice, natlakoval, a počkal do druhého dne, jestli návěs klesne, ale bylo to v pořádku, to jsem si oddechl.
Pak jsem laboroval s elektroventilama, protože se nestejně otevíraly, protože oni tam jsou totiž nepřímo ovládané, a jeden se mi otevřel trochu lehčeji, sebral druhému vzduch, a ten se otevřel, až dojela jedna strana nahoru, a zvýšil se tlak a průtok, tak se zvedla druhá strana, takže se mi návěs zvedal jako kulhavý Bill. Jelikož už mě nebavilo stále celou jednotku vyndávat z trupu, protože tam se s tím nic nedá dělat, tak jsem si udělal prodloužení na napouštěcí ventily, a snažil jsem se to zprovoznit.

Obrázek

Obrázek

Také jsem potřeboval rozdvojit hadici na měření, tak jsem si udělal vlastní odbočku s pomocí vteřiňáku, a ono to fungovalo.

Obrázek

Zkoušel jsem uvolňovat i vyměňovat elektroventily, ale pořád si to dělalo, co chtělo, tak jsem to zkusil přiškrtit, a to to začalo vcelku slušně chodit, tak jsem to zabudoval do trupu, a při celkovém testu jsem naopak zjistil, že se mi zase někdy nezavírají ventily, a přesto, že nedostávají proud, tak jsou otevřené, a ten co dostával proud, tak se neotevřel, protože neměl dostatečné množství vzduchu... Nakonec jsem se rozhodl, že z nepřímo ovládaných elektroventilů udělám přímo ovládané, začal jsem studovat jejich konstrukci, zablokoval jsem hlavní přesuvník, vyvrtal nějaké nové kanálky... aniž bych některý ventil zničil, a nakonec to konečně začalo fungovat tak, jak jsem si přál, ale babral jsem se s tím celý týden - a těch nervů chlapci...

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 5:01 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 7:44 pm 

Hotová elektráreň !!!!
Hlavne ,že sa to podarilo nastaviť !!!!

PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 9:59 pm 

Jak píšeš mrvo, hlavně že se to podařilo.Obrázek
Ale potom jsem na pracovní stůl opět posadil tahač, abych udělal stabilizaci přední nápravy. Zakoupil jsem pružinový drát, a vyrobil průchozí pouzdra na úchyty listových per.

Obrázek

Z drátu jsem ohnul polovinu stabilizátoru, abych vyzkoušel, jak to bude pasovat.

Obrázek

Pak jsem ho v půli přeříznul, a vyrobil druhou půlku, plus spojku na spojení.

Obrázek

Potom jsem vybrousil drážky na červíky, abych to mohl spojit.

Obrázek

Obrázek

Ale jak mi chlapci doporučovali použít čtyřku ocel, tak už teď se mi zdá, že to asi bude měkké.Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 5:03 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 6:35 am 

Mílo tvoje práce super - ostatně jako vždy, není co psát.............jen bych se zeptal, z čeho si dělal listová pera?

PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 8:42 pm 

To mi poslal kolega, je to pružinová listová ocel 1 mm, kterou jsem flexkou nařezal na pásky, ale kde se to jinak shání, to nevím.Obrázek

PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2016 1:56 pm 

Jak už jsem psal jinde, tak umatex mám rád,Obrázek a proto jsem z něj začal dělat objímku nápravy na uchycení stabilizátoru. Nejdříve jsem si musel udělat dvě sešroubované destičky, aby se dala objímka nasadit na nápravu.

Obrázek

Po provrtání díry uprostřed jsem udělal na půlce rádius, plus díru pro vlastní stabilizátor.

Obrázek

Obrázek

Pak jsem to znovu upnul do soustruhu, a udělal díru podle nápravy.

Obrázek

A po sražení hran, bylo hotovo.

Obrázek

Obrázek

A jak jsem předpokládal, tak se ukázalo, že ta čtyřka je opravdu málo tuhý materiál,Obrázek tak budu muset zakoupit pětku, a upravit to.Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 5:05 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2016 8:30 pm 

Tak jsem se Čížo ptal na ty listový péra,Obrázek a bylo mi řečeno, že to teď kluci dělají ze starých pásů pilek na železo,Obrázek ale těch bimetalových. Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina