Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je pát dub 20, 2018 10:03 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: BVP 2
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 6:20 pm 
Site Admin

Ahoj,no nevím,ale zdá se mě ta vana trošku zbytečně složítá,nebylo by lepší ji udělat rovnou z plechu tl. 1,5 mm a svařit,popřípadě kde bude potřeba vyztužit,nebo pokud budeš mít třeba motor a převodovku na jedné desce a bude přišroubovaná na vaně,tak vyztužení asi ani nebude potřeba. :D

PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 7:39 pm 

Ahoj, no popravdě jak jsem to letoval tak se plechy trochu pokroutily, a tak proto to vyztužení a aby se to i zároveň vyrovnalo. Snažím se využívat materiál co mám doma, velké tabule pozink. plechu a letovat to. Svářečku doma nemám, a zase nechávat si to všechno svařovat a nakupovat materiál, který se dá nahradit tím co mám doma, si myslím že je pro mě zbytečné :).

Dac, díky za odkaz. Díval jsem se i na jeho ostatní videa, a on to dělá ze dřevěné překližky. Jen jsem hledal stránku, kde by mohl představovat model, a nějaké fotky ze stavby... došel jsem na tuto stránku http://forum.rcdesign.ru/f99/ bohužel je to všechno rusky... a když jsem se pokoušel vyhledat název toho modelu, tak jsem nic nenašel...a nebo neumím hledat na ruském fóru :mrgreen:

PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 9:18 pm 

Jo,je to rusky,ale pan google to umí jakš takš přeložit.Tenhle model má tady: http://forum.rcdesign.ru/f99/thread173555-3.html ale nemá stavbu.Celkem mě tam zaujalo použití dvou Gyr na otáčení věžě a kanón: https://www.youtube.com/watch?v=y-fPA88sCpw#t=33
Zkoušel jsem to u spalováku,ale ty vibrace mi to nepřekouslo.Zkusím to znova u IS.

PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 9:24 pm 

Kdyby jsi udělal na tom pozinku na kraji ohyb alespoň 5 mm, tak by se ten plech vyztužil a nekroutil, a hlavně by to lépe drželo v těch koutech.Obrázek Nebo použít jen ten hliník, do rohů dát čtyřhrany a sešroubovat to, jako jsme to dělali my s laminátem. Takhle z toho uděláš těžkotonážníka, který ani plavat nebude! Obrázek

PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 9:26 pm 

Super díky. Hlavně mě zajímá pohon, protože mu to docela fičí. To gyro se mi taky líbí. Doma jedno mám, a pomocí arduina to nebude problém zrealizovat :).

PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 9:32 pm 

Chybama se člověk učí, a já se učím tak trochu za chodu, každopádně bych to vyzkoušel na dalším modelu.. Co se týče plavání, tak s tím moc nepočítám... ale uvidím, jak to dopadne ;)

PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 9:37 pm 

Tak to si představ, že se někde potkáme na akci, bude tam voda, já vjedu do vody a ty budeš koukat......... už od začátku bych s tím počítal a konstruoval to jako vodonepropustné! Obrázek

PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 9:44 pm 

Milo, já tě budu krýt z pevniny, kdyby náhodou :wink: :lol: ... ale máš pravdu ;) promyslím to a pokusím se to utěsnit. Jen ješte takový dotaz, jaká by mohla být maximální váha modelu, aby plaval ? p. Lamka má bvp kolem 28kg .. když bych dosáhl váhy kolem 40kg... poplave ? Netuším podle čeho se to dá nějak zjistit.

PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 9:51 pm 

To si jednoduše vypočítáš, když spočítáš objem vany do výše požadovaného, nebo maximálního možného ponoru - co litr, to kilo. Pokud je vana členitější, tak si to musíš rozdělit na jednotlivé kousky a ty potom sečíst.Obrázek

PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2015 7:42 am 

lukaslakomy píše:
Super díky. Hlavně mě zajímá pohon, protože mu to docela fičí. To gyro se mi taky líbí. Doma jedno mám, a pomocí arduina to nebude problém zrealizovat :).

Pohon,co používá ten chlápek,ti zřejmě stačit nebude.Má tam víc tanků a všechno osminy,ve kterých má pohon z akuček a převod z rozbrušek.Tohle stačí tak na 25 kg.U toho BVPéčka jsem se dopátral,že vyměnil 12V vrtačky za 18V.Proto jsem taky zvolil osminu a moje eltéčko se té váze taky podobá,protože to byl celkem malý tank.

PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2015 10:28 am 

No, co jsem tak uvažoval, tak jsem tam chtěl dát taky převody z rozbrušek, a 2x pohon z 3 kvaltového akučka Makita. Tak nějak jsem to měl v plánu.

PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2015 11:54 am 

Kola a pásy máš,takže měřítko musíš zachovat.Ty makity jsou dost výkonné,přesvědčil jsem se,když jsem v práci dělal s nějakou noname a pak nám je vyměnili za makity.Nicméně někde na tom ruském fóru je maník,který použil ten pravoúhlý převod z rozbrušek,planetové převodovky z akuček a jiné motory.Takže další možnost.Pohledám to a hodím ti to tady,ale dneska asi nééééé,protože jdu chlastat.

PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2015 12:50 pm 

Není to to co jsem myslel,ale podívej se na tuhle stránku tak nějak: http://forum.rcdesign.ru/f99/thread270432-4.html
On tam ale píše,že by ten jeho tank měl vážit kolem 75 kilo.

PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2015 9:35 pm 

Díky. Zrovna na tuhle stránku jsem se taky díval:) . Ale co jsem se díval, tak jsem našel 4-rychlostní akučko protool, a to má 3800 ot/min. To už by mohlo to BVP jezdit docela svižně :mrgreen: . Kdyžto u Makity jsem videl maximálně 1700 ot/min. Viděl jsme tu Protoolku několikrát na stavbách, že ji často dělníci využívali, tak si myslím že nebude nějaký šunt. Někde jsem četl, že to je český výrobek, který spadá pod Narex...

PříspěvekNapsal: ned dub 26, 2015 7:44 am 

A už jsi někdy koukal na ceny těchto vrtaček?! Obrázek Oni si za tu kvalitu nechají řádně zaplatit! Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina