Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je úte říj 27, 2020 9:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: King Tiger 1:4
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2019 9:47 pm 

Byl jsem tu, a kulím oči :P :P :P

PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2019 10:05 pm 

Abych pravdu řekl, tak vůbec nic nevím o té hydro převodovce. :wink: To za mého mládí nebylo, a na stará kolena se to už učit nebudu. Maximálně budu čekat, jak to u tebe dopadne, a bude fungovat...
A pokud to není tajné, kolik stojí taková převodovka :?: :shock:

PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2019 11:13 pm 

něco kolem 20 tisíc ... a co si matně pamatuji když jsem mluvil naposledy s Frantou tak bych za ní dal asi jednou tolik ..
uvidíme, maximálně můžu nadávat sám sobě :wink: :wink:

PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2019 11:14 pm 

housenka píše:
Byl jsem tu, a kulím oči :P :P :P

to je taky dost že se tady ukážeš ´´Housenko´´
ty jsi takový tichý našeptávač :lol: :lol: tak val oči, doufám že během příštího roku bude premiérka a uvidíme se :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2019 9:32 am 

tak zase kousíček ze stavby ...asi poslední věc na věži
Obrázek
Obrázek
základ děla bylo třeba vyrobit ze dřeva, kov těžky, sylon drahý ...průměr v největší části 180mm
Obrázek
má to samé patvary a neúhly, takže základ je vytočený na soustruhu zbytek ruční práce
Obrázek
hlavně vnitřní díra je 60mm a délka něco přes 200mm takže to mi dalo zabrat
Obrázek
celkový výsledek uspokojivý
Obrázek
Obrázek
teď už se do konce roku začnu věnovat vnitřku ...usazení motoru + spojení s převodovkou a zasazení prvních serv :wink: :wink: :wink:
Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2019 12:44 am 

takže momentálně jsem motor odvezl do Ostrova u K.V. na menší repas...motor mi nechtěl poslouchat, když byl studenej tak na sitič NO PROBLEM.
jakmile se motor ohřál a vypnul jsem sitič tak chcípnul, nastartuju dvě tři vteřiny a zase chcíp... rozborka karbecu, vše vyčištěno... problém stejný,
takže jsem nasra... a vsteklej a hlédám pomoc na googlu.
bylo mi řečeno že je to momentáně nemoc motorů s garburátorem hlavně tady u těch, protože jsou asi citvlivý nebo coooo. je to prý tím že E.U. má
nařízeno přidávat do benzínu bio složky které po zanechání delší dobu v motoru ulpívají na karburátoru a dělají jakýsi šlem který prostě nejde sundat
jedině ultrazvukem a je to prej tak 50/50. Takže jsem byl hned smířený s tím že budu muset vyměnit karburátor za nový... v mém případě jako vždy
podle druhu motoru je to sranda za pět a půl litru :evil: :evil:
no do budoucna budu muset přilejvat něco do benzínu, nebo používat benzín bez přísat biosložek (Verva, 100 oktan a tak)
máte s tím nějaké zkušenosti ???

PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2019 10:24 pm 

Tak já s takovým problémem nemám žádnou zkušenost, odjakživa používám normální benzín, s ničím takovým jsem se nikdy nesetkal, a Hondy šlapou jak hodinky. Ačkoli mám před motorama palivové filtry, tak občas musím vyčistit karburátor od takové plstě (nashromážděné chloupky), ale nechápu, kde se to tam bere... :?:

PříspěvekNapsal: ned led 05, 2020 3:26 pm 

tak a máme tu nový rok a přes vánoce bylo trochu času něco zase vyrobit a vymyslet
Obrázek
bylo třeba vymyslet mechanizmus na zvedání děla...teda i když už je to dávno vymyšlená věc, i tak jsem si to vyrobil nejdříve z překližky
Obrázek
Obrázek
Obrázek
no a vše funguvalo docela dobře, akorát aku vrtačka dosti břečela, takže jsem si objednal silnější motor a přes regulátor to snad bude OK
Obrázek
Obrázek
teď přišel čas spojit motor s převodovkou
Obrázek
vyrobil jsem takovou docela mohutnou konstrukci
Obrázek
vše ale musí pevně držet a celá konstrukce se nesmí hnout, leží na ní celá převodovka a hřídel mezi se dá jednoduše šponovat
Obrázek
Obrázek
a konečně si kluci udělali čas a pomohli mi hodně s výrobou kol
Obrázek
Obrázek
no není to nádhera ??? v každém kole jsou dvě ložiska a celé je to na třicítce hřídeli ...ještě poklička a hotovo
Obrázek
teď už mi zbývá vše pomalu rozpohybovat, u motoru je to bez problému
Obrázek
začínám instalovat kabeláž, i když pořád tak nějak provizorně, celé to ještě budu rozebírat a stříkat do barvy atd ...
Obrázek
no a za převodovkou už je vidět konstrukce na mezi převod směr hnací kola na hřídelích ještě budou kotouče s kterými
budu zatáčet
Obrázek

PříspěvekNapsal: ned led 05, 2020 3:37 pm 

tak a teď můj zásadní problém který bych potřeboval pomoci vyřešit, třeba na něco přijdete...
na převodovce je z boku hřídel se kterou se dá pohybovat oběma směry, ta uvede výstupní hřídele do pohybu.
takže dam-li páku nahoru pojede tank dozadu a dam-li páku dolu pojede tank dopředu. vypadá to jednoduše, akorát ta hřídel je na pružině
a je tam potřeba vyvynout určitou sílu na tu páku, takže jsem si objednal dá se řící asi jedny z nejsilnějších serv na trhu (50kg) a instaloval
jsem je k páce
Obrázek
na fotografii to je asi vše dobře vidět. No a problém je ten že sice serva mají tah 50kg/cm a páka má krok třeba plácnu 50mm,
takže mě to donutilo si dráhu přispůsobit k servu a tah se mi tak o doat zmenčil..no ve finále je to tak že mi to ty dvě serva sotva utáhnou,
spíše neutáhnou..takže momentálně přemýšlit co tam jiného dát :? :? :? :x :x
Obrázek
ta páka v převodovce je jako potenciometr neboli plyn, čím víc jí dáte od středové polohy, tím víc se zrychlí výstupní hřídele
takže kolegové kamarádi, poradíte ???

PříspěvekNapsal: ned led 05, 2020 8:42 pm 

https://www.ebay.com/itm/12V-24V-380KG- ... 1811325577

to je momentálně jediné co jsem našel - vypadá to docela dobře, akorát jsem nevyčetl jak to budu živit, protože to je na 12V/24V
přitom je kompatibilní s RC dálkovými ovladači takže bych to propojil na přímač a nevím jestli bych tam mohl napálit ještě přímo 12V
potřeboval bych nějakýho dráteníka ... :wink: :wink: :wink: :wink: :roll: :roll: :roll:

PříspěvekNapsal: pon led 06, 2020 2:26 pm 

No ty jsi nám toho sem najednou kurva nacpal! Proč to neděláš postupně, nevím, na co ti dříve odpovědět, a za co tě, jak to slušně napsat, - pojebat. Tak to vezmu odshora, co to máš za systém zvedání toho kanónu?! Kde jsi to viděl?! Já na to koukám jako blázen. Je pochopitelné, že ti to ta vrtačka nechce utáhnout, když to máš v tom posuvném segmentu, nebo jak bych to nazval. Mě se to naprosto nelíbí, ale mám dojem, že když pojedeš, tak se ti bude hlaveň klepat, jako tvoje přirození při běhu! Protože tu hlaveň tam nemá co držet. Ta přeci v tom segmentu bude cestovat - je to tak? Ty potřebuješ udělat pohon, který bude co nejvíce kolmý k té hlavni. Pokud nepůjde udělat pohon ze spodu, nebo zvrchu, tak tam budeš muset dát úhlovou páku, a pohánět to zezadu, jako teď, ale každý spoj... je tím větší vůle, a tím víc se ti bude ta hlaveň klepat.

Kola máš nádherný, jak píšeš, jen bych se chtěl zeptat, pokud jsou železná (vypadá to tak), kolik váží?!

A teď k tomu řazení! To je obdoba té hlavně, pokud máš ta táhla skoro v úhlu 45°, tak tam máš poloviční sílu. Nemohu ti tu teď vysvětlovat fyzikální zákony. Ty musíš posunout ta serva tak, aby jsi měl ta táhla kolmá k řadící tyči. Tak získáš tu největší účinnost. A pokud by jsi musel investovat do toho siloserva, tak je nutné v modelu propojit mínusy všech zdrojů dohromady, k servu dotáhneš silnějšími kabely plus a mínus, a slabounkým kabílkem od přijímače jen impuls, a bude to makat.

PříspěvekNapsal: úte led 07, 2020 6:09 am 

Milo k tomu zvedani hlavně si myslím že je to dost podobný mechanismus který používá armortek a tem to funguje

Přílohy:
DSCN1135.JPG.jpg
DSCN1135.JPG.jpg [ 132.29 KiB | Zobrazeno 1346 krát ]

PříspěvekNapsal: úte led 07, 2020 7:28 am 

Takže Mílo díky za rady a tipy .. hele já postupně schromažduji fotky a pak to jsem prostě napálim noo... není to jedno ??? aspoň jsem něco prezentuju
umístění a uložení motoru na zvedání kanonů momentálně vypadá úplně jinak než co jsi viděl na fotce z té překližky , je mi jasný že to musí být kolmo, nejsem tatar
a z fyziky si ještě něco pamatuju ... kola jsou samozřejmě železná a je to co nejvíc vybrakované , i tak jedno kolo váží cca 6kg , přední si myslim bude mít tak deset
a serva ještě pošteluju jak píšeš a přídám jsem poznatky

PříspěvekNapsal: úte led 07, 2020 5:17 pm 

seef píše:
Milo k tomu zvedani hlavně si myslím že je to dost podobný mechanismus který používá armortek a tem to funguje

Tak abych pravdu řekl, tak toho moc na té fotce nevidím! Obrázek
Ale jestli je tam podobný vyfrézovaný rádiusový segment, nebo jak bych to srozumitelně napsal, jako tam měl Tom, tak to se na mě nezlob, ale to je k ničemu. To se ti ten lauf bude bimbat, jako pindík, jak jsem už psal. Já bych co nejvíc protáhl lauf do věže (pákou...), jak to dovolí prostor, a k tomu bych na konci připojil ten šroubovicový pohon svisle dolů, uchycený na držáku s pantem k věži, aby eliminoval rádiusový pohyb toho laufu. Pokud to není srozumitelné, tak nakreslím skicu. Obrázek

PříspěvekNapsal: úte led 07, 2020 5:31 pm 

tomhla píše:
Takže Mílo díky za rady a tipy .. hele já postupně schromažduji fotky a pak to jsem prostě napálim noo... není to jedno ??? aspoň jsem něco prezentuju
umístění a uložení motoru na zvedání kanonů momentálně vypadá úplně jinak než co jsi viděl na fotce z té překližky , je mi jasný že to musí být kolmo, nejsem tatar
a z fyziky si ještě něco pamatuju ... kola jsou samozřejmě železná a je to co nejvíc vybrakované , i tak jedno kolo váží cca 6kg , přední si myslim bude mít tak deset
a serva ještě pošteluju jak píšeš a přídám jsem poznatky

Nechci ti odporovat, ale lepší je dávat sem příspěvky rovnoměrně, a ne jako tsunami! Já sem potom musím přispívat, aby to tu úplně nezemřelo... Obrázek takto bych si mohl dát šlofíka. A to platí pro všechny, že housenko! Ale kdyby nebylo vás, tak to tu asi zemře, tak kurva kluci nedopusťte to!!! Obrázek

No a k těm tvým kolům shlížím s obdivem, je to krásná práce, Obrázek ale nechci se ptát na cenu!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina