Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je pát říj 30, 2020 7:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: King Tiger 1:4
PříspěvekNapsal: pon dub 06, 2020 6:46 am 

No konečně se někdo další probudil, všichni sedíte doma kvůli koronaviru, a k té klávesnici nesednete a nesednete! :(
Ale k tomu zadýmování, ono je to tak trochu laborování. Když tam dáš pružinku z propisovačky, tak to samozřejmě čerpadlo nepřetlačí, ta musí být vlasová, "hledej šmudlo", a dosedací sedlo musí být zalapované. Vezmeš si stejnou velikost kuličky, kterou používáš ve zpětném ventilu, přilepíš ji vteřiňákem k nějaké slabé trubičce, naneseš na ni trochu jemné brusné pasty, nebo ostré zubní pasty s řádným abrazivem, a to dosedací sedýlko zalapuješ, aby to perfektně těsnilo i s tou slabou pružinkou. Možná, že je to už někde v mém vláknu!? :idea:
Pokud to budeš používat tak, jak to máš, tak počítej s tím, že jednou vyhoříš, ne-li vybouchneš, až pojedeš delší dobu! :!:

PříspěvekNapsal: pon dub 06, 2020 11:19 pm 

no to jsem si tak jako trochu myslel, ale já ten zpětný ventil mám jako originál kus, takže asi jako to nejde rozebrat a to o čem píšeš nemám ani páru
a abych pravdu řekl se mi do toho zatím vůbec nechce... to už raději seženu silnější čerpadlo který mi to přetlačí, ale zase budu vědět že ten origo
díl (kulička z pružinkou) makají na sto pro :wink: :wink:
ale díky za rady a poznatky ... a mimochodem z nějakýho viru se na prdel neposadím a chodím stále do práce a jsem denně v kontaktu s hodně lidmi

PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 10:20 am 

Ahoj všem, nebo spíš ahoj Mílo,
ještě mě napadla jedna věc- koukal jsem a dá se sehnat cca za 200 kč pěknej elektromagnetický ventil, je teda vzduchový ale u nás ve firmě
údržbáři ho používají i na kapalinu, takže bych ho tam nainstaloval a spároval ho s čerpadlem, po sepnutí čerpadla ventil otevře a zase naopak
to by šlo co myslíš ??? :wink: :wink:
jinak dneska mi přišly poslední výpalky na zadní část korby , větrací mříže, průduchy atd .. takže jsem zase brzy něco nahážu ať můžete koukat.
jinak sezóna začíná a to je v pr.... přestává být čas na stavbu, ještě že jsem před finišem - když všechno půjde podle plánu, tak v létě bych mohl poprvé
zkoušet :D :D

PříspěvekNapsal: pát dub 24, 2020 9:14 pm 

S tím elektroventilem nevidím žádný problém, pokud mu nebudou vadit ty pulzy výfukových plynů... Ale to zjistíš, až to tam namontuješ. :?

PříspěvekNapsal: úte dub 28, 2020 11:05 pm 

Mila198 píše:
No konečně se někdo další probudil, všichni sedíte doma kvůli koronaviru, a k té klávesnici nesednete a nesednete! .....

Sedíme doma a jsme u klávesnice neboj. :mrgreen:
Se nediv, že sem nikdo nepřispívá, každého vždy za kdejakou drobnost "slušně" řečeno zpražíš a to nejen na tomto fóru ale i jinde na webu.
Si se sám zde jmenoval do funkce administratora nebo majitele tohoto fóra.?
Však ti to v tomto vláknu o pár stránek zpět jiný kolega napsal jasně a srozumitelně, když jsi mu odepsal, že se ti to nechce hledat ( to na co se tě on slušně ptal).
Stačí číst vlákna modelu a všude velíš jako generál co se může a co se nemůže, a jak má co kdo dělat.
Tak se nediv, že sem nikdo nic nechce psát a nejen sem.
I do dalších vláken k jiným modelům přispívat. Podivej se jak se chovaš k ostatním uživatelům a to nejen na tomto fóru.

Jediný aktivní uživatel je tomhla s tímto skvělým modelem a to ještě nějakou dobu asi bude.
Protože mu zbývá udělat spoustu článků pásu a dát celý model do barvy. :D

Já mám dost modelu také vyrobených i když ne tak velkych jako má "tomhla" ,ale radši jen zde čtu než se nechat slušně řečeno komandovat. A to píšu slušně.

PříspěvekNapsal: úte dub 28, 2020 11:27 pm 

Mila198 píše:
Tak jsem čekal, jestli se někdo z těch lenochů tady na fóru ozve, abych zase nebyl jen sám s reakcí na příspěvek, ale bohužel jsem se nedočkal. Obrázek
Moc hezky se to čte Tome, já obrázky hrozně rád čtu! Pěkně pokračuješ. Obrázek

V důchodu se sedí u PC dobře a prohlíží fotky od "tomhla". :mrgreen: :mrgreen: 8)
Nezapomeň si postěžovat i na jiných fórech na webu, že jsem ti oponoval s tím co se ti nelíbí.
A až budeš dávat smajlika zkopírovaného
od vedlejšího klubu viz.tohoto Obrázek tak dej aspoň 2x.

PříspěvekNapsal: stř dub 29, 2020 7:08 am 

Tak jestli je toto všeobecný názor, tak já klidně přestanu přispívat do tohoto fóra! Já s tím nemám problém! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: stř dub 29, 2020 11:04 am 

viewtopic.php?f=4&t=528&p=8881&sid=11ede0c8bb7a49d38dd8c0e39ce1c932#p8881

PříspěvekNapsal: čtv dub 30, 2020 12:26 am 

Ahoj všem ,

tak už v roce asi 2013 jsem se snažil jsem dávat fotky ze stavby tigru v 1:6 a teď jsem na tom stejně ... Po pravdě ani nevím proč, nevím kolik lidí jsem aktivně chodí
nebo nás sleduje... Ale tak nějak se trochu se pochlubil není na škodu :wink: :wink:
No a Maxi už mi zase toho moc tolik nechybí...nebo si to alespoň myslím - protože pomalu čekám každým dnem na slévárnu kdy zavolá že mají hotové pásy které ´´ pouze ´´
budu třeba dva měsíce svrtávat a jak jsi psal hodit tomu nějakou barvičku :lol: :lol: pak zkoušet, testovat , zkoušet, přdělávat ....vlastně máš pravdu ještě je předemnou kus cesty
ale zdá se mi že začínám vidět světýlko na konci tunelu

PříspěvekNapsal: pon kvě 04, 2020 7:03 pm 

tomhla - opakovaně jsem četl celé tvé vlákno a model máš fakt pěkný a dobře vymyšlený postup vyroby. Držím pěsti pro kladné a dobré dokončení modelu a hlavně pevné nervy při vrtání článků pásu.

PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2020 3:04 pm 

Ta k Míla se nám asi urazil nebo co tak to zbývá na mě jsem zase něco přihodit ze stavby .
sezóna je v plném proudu a času už moc nezbýbá, ale i tak modelařím skoro každý den ikdyž jen třeba jen hoďku
takže se ještě trochu vrátím do vnitřku taknu a ukážu jak jsem vymyslel to zatáčení
hned za převodovku se mi ještě vešly rozdelovače hydraulických brzd který pohání servo 50kg - tak snad bude stačit
Obrázek
brzdy jsou z nějaké čyřkolky na obsah cca 250ccm
Obrázek
byla teda trochu sranda vyrobit celé nové držáky brzdičů, ale povédlo se a drží jak židovská víra
Obrázek
výroba držáku na rozdělovače
Obrázek
no a přišly konečně asi poslední výpalky, tak jsem se do toho hned pustil
Obrázek
Obrázek
vytočit nějaké ty průduchy ze silonu byla sranda
Obrázek
tady jsem trochu hrál a zkusil vyrobit nějaký ten ´´Hasičák´´
Obrázek
když byla chvilka a nálada tak jsem rozdělal kousek tý modelíny a zkusil zase kousek svárů
Obrázek
něco jde parádně, ale třeba sváry do male kružnice jde na hoo...
Obrázek
no a poslední celkový dojem na toho Tigra
Obrázek

tak já zase budu fotit a makat abych tady těch pár lidiček uspokojil, stále čekám ještě na přední kola... ale myslim
si že možná do konce května budou a mohli by i klapnout pásy ... než to přijde dodělám všehcny sváry a pustím se do
střelby a do otvírání zadních dveří ve veži na vyhazování prázdných patron. Pak už začnu objednávat barvičky :wink: :wink:
v létě asi finiš .... uvidíme tak se zatím mějte

PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2020 5:17 pm 

taky tady ještě ještě jeden záběr s umístění hasícího přístroje...chybí teda pouze udělat držák
Obrázek
a tady malá hádanka - co to může být ???
Obrázek
Obrázek
už jsem to tady v minulosti nakousl .... sehnal jsem si elektromagnetický ventil na 12V, je teda vzduchový, ale pár odborníků
od nás z práce mi poradili že se tam tekutinu nemusím bát pustit.
takže jak už jsem tady psal, tlaky které šly od výfuku mi přetlačovali naftu přes čerpadlo až do nádrže s naftou.
nevím jestli by to po nějaký době nevytvořilo výbuch nebo hoření, ale přeci jenom jsem za čerpadlo v blýzkosti výfuku instaloval
tento ventil který při sepnutí čerpadla sepne taky a tím pádém čerpaldo dopraví naftu na místo určení.
po vypnutí čerpadla vypne ventil a zavře se, takže žádná zpětná kontaminace výparů s naftou :wink: :wink:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2020 7:57 pm 

Ahoj ,je to perfektné !!! Ale na toto monštrum budeš potrebovať parkovacie miesto v garáži... A keď im ho nepridelíš ,posádka sa ti vzbúri a dobije garáž útokom !!!!! xixi

PříspěvekNapsal: úte kvě 19, 2020 10:46 pm 

neboj Mrvo parkovací místo už má od začátku, přece bych to neparkoval někde v kůlně... no abych pravdu řekl už přemýšlim že udělám na
zahradě nenápadnou kůlnu na nářadí a sekačky a babetu a prostě takový krámy. v garáži pouze tiger 1:6 a teď přibude kingtiger 1:4 a ještě
tam bydlí VW brouk 1974 :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: úte kvě 19, 2020 10:46 pm 

jinak díky za pochvalu ... ta vždycky potěší :wink: :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina