Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je sob črc 21, 2018 8:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Milovo stroje - pokračování
PříspěvekNapsal: sob dub 15, 2017 12:07 pm 

Tak ta tiskárna na Modelbazaru nebyla za slušnou cenu,Obrázek protože to byla chudší příbuzná té mé, a na eBay je k dostání za cca 4200 Kč, a to neberu v úvahu aukce! Toto byl jen nějaký překupník,Obrázek který se na neznalých hodlal obohatit. Já na tom eBay už koupil hodně věcí, a prozatím bez problémů mi všechno přišlo. Jak už jsem psal dříve, tak jsem objednal další soustružnické nože. Tak už bych měl začít makat! Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 5:32 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pon dub 17, 2017 9:06 pm 

Ahoj.
Na kolik Tě vyšly ty nože ? Pošleš mně odkaz?

PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 10:27 am 

Když ti napíšu odkaz na kterém jsem to objednal, tak už nebude fungovat,Obrázek protože bude starý, a prošlý, nebo vyprodaný... Já to dělám tak, že si v Googlu přeložím soustružnický nůž, a "turning tool" zadám na eBay, srovnám nabídky podle ceny s dopravou, a vybírám a vybírám...Obrázek Ceny nejsou vysoké, oproti tomu, co tu někteří prodejci nabízí nůž s břitem za 600 Kč, jsou někdy poloviční, s deseti břity, teď nemohu posoudit.

PříspěvekNapsal: ned črc 02, 2017 9:45 pm 

Nějak to tu umírá, a přesto že nemám hromady volného času, tak sem opět něco přihodím. Abych pravdu řekl, tento rok stále něco opravuju. Tentokrát mi odešla baterie v tahači, ale už jsem se zařekl, že kyselinovou baterku už do modelu nechci, protože nic nevydrží - zlaté gelovky. Ale byl tu problém, protože do prostoru po staré baterii se žádná gelovka nevešla. Nezbylo tedy nic jiného, než začít kuchat... a to místo pro novou gelovku udělat. Musel jsem však zkrátit svoje siloservořízení. Nechtělo se mi kvůli tomu všechno odpojovat..., tak jsem trochu improvizoval, a bylo to ukrutné. Sami se podívejte.

Obrázek

Obrázek

Potom jsem musel demontovat servo řízení, které bylo nutné zkrátit alespoň o 2,5 mm. Servo se mi však nechtělo rozebírat, na pile to zkrátit by bylo dost obtížné, proto jsem ho uchytil za jedno křídlo do svěráku frézy, jednou rukou jsem ho přidržoval, aby tolik nedrnčelo, a druhou jsem točil kličkou, a po dvou desetinách jsem ho ofrézovat o 2,6 mm.

Obrázek

Pak jsem ho ještě stáhnul na pásovce, a bylo hotovo.

Obrázek

Udělal jsem pod baterii podložku a bylo připraveno pro novou baterii,

Obrázek

která tam ovšem neležela jako ta stará kyselinová,

Obrázek

ale musela stát na výšku, aby se tam vůbec vešla, což mi ale vůbec nevadí, protože stará měla jen 5 Ah, ale gelovka má 7 Ah, což určitě ocením, když mám teď odpružení na měchách, a ten kompresor také něco sežere. A takto si tam sedí nová baterie.

Obrázek

Obrázek

A i když stojí na výšku, je tam ještě pod kapotou pořád dost místa.

Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 5:33 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: čtv črc 06, 2017 9:48 pm 

Tak aby to bylo kompletní, tak mě přestaly poslouchat přední podpěry u návěsu, a to tím způsobem, že dojely do horní polohy, a po vypnutí koncáků pravá pokračovala dál asi poloviční rychlostí až na doraz!? Myslel jsem si, že se z toho zblázním, protože to nedávalo žádný rozumný důvod. Při tom všem testování a zkoušení se mi samozřejmě podařilo napálit jazýčková relé (koncáky), které jsou náchylné na přetížení... Abych vyloučil chybu tady, tak jsem se rozhodl tam dát klasické mechanické mikrospínače, které jsou ale mnohem větší.

Obrázek

Aby vypínaly až na konci dráhy nohy, musel jsem do nich vyfrézovat drážky.

Obrázek

Všecko jsem to znovu venku zapojil, vyzkoušel a spokojeně jsem si brumlal, že jsem odstranil závadu. Po namontování všeho zpět se ale ukázalo, že je to všechno při starém!!? Myslel jsem si, že už mě odvezou do blázince! Vyndal jsem to opět všechno ven, tam to fungovalo, a tak jsem demontoval servomotorek, a zjistil jsem, že když přiložím jeden pól baterie na kostru, a druhý na levý kontakt, tak se servomotor rozjel na poloviční otáčky doleva, když jsem připojil druhý pól baterie na pravý kontakt servomotorku, tak se rozjel doprava! Obrázek A byl jsem doma! Ten motorek měl někde asi uprostřed vinutí zkrat na kostru, a i když mi vypnul koncák, tak pokud to bylo zamontované v modelu, tak to pokračovalo dál poloviční rychlostí, protože mám jeden pól baterie na kostře... Rozhodl jsem se do toho minimotorku podívat.

Obrázek

Jelikož byl zapertlovaný, tak jsem to musel flexkou odbrousit! To všechno se podařilo, vyrobil jsem si stahovák na ten miniaturní pastorek, stáhnul jsem ho, ale na motorku jsem nic neviděl, co by mohlo být problémem. Mezitím jsem už dlouho hledal náhradní motorek, který jsem si myslel, že mám doma, ale bezúspěšně. Napadla mě jediná možnost, zkusit ten svod odpálit výbojem, jako u akumulátorů. Nabil jsem kondík na 240 V, a šlehnul jsem to do vinutí oproti kostře, a ono se to povedlo. Motor běžel, svod zmizel, a já jsem si připadal jako Bůh. Opět jsem to všechno smontoval a zabudoval do modelu, fungovalo to, ale rychlost byla oproti druhé straně jiná, takže zase na hovno!Obrázek A toto už bylo třetí den, kdy jsem ses tím hrabal, a jen tak náhodou jsem v regále uviděl krabičku, ve které byly náhradní převodovky, motorky.... No neposral bych se z toho! A tři dni v prdeli! A to jsem ještě nenapsal, jak mi ten servomotorek při smontování vyklouznul z pazoury na podlahu, jak jsem to hledal skoro s lupou po zemi, ale stejně jsem nenašel všechno, a musel jsem vyrábět pouzdro 1,6/1 x 1 mm! Obrázek To už je skoro na flašku, viď dacu!?

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 5:34 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pát črc 07, 2017 8:03 am 

Jo jo.Takové opravy,kdy se to pořád rozebírá a skládá,něco co vyrábím půl dne pak spadne a nejde najít dobře znám.Ono je pak někdy lepší se ožrat,druhý den problinkat,pak přijdu do garáže a ta blbost,co jsem hledal leží přímo na očích.Nicméně důležíté je,že to zase funguje a pro tebe jako důchodce by neměl být čas moc důležitý,Děláš to přece pro radost.

PříspěvekNapsal: pát črc 07, 2017 8:44 pm 

Tak to je samozřejmé, že to dělám pro radost,Obrázek ale ten čas mě tentokrát dost tlačil, protože jsem měl každý týden akci, a musel jsem celou soupravu připravit, aby fungovala. Někdy jsem ještě v pátek v deset hodin večer měl model rozebraný, a ráno jsem odjížděl, a to už potom není "radost".Obrázek

PříspěvekNapsal: pát črc 07, 2017 10:16 pm 

Ahoj Mílo.
Čtu, že jsi v jednom kole. Tak ať se Ti daří a vše maká na 1 :D

PříspěvekNapsal: stř kvě 02, 2018 9:07 pm 

Vážení přátelé, není mi jasné, proč je tu stále tolik zhlédnutí (přes 1000 za týden)Obrázek, když tu nejsou žádné obrázkyObrázek, alespoň já je nevidímObrázek, protože Postimage.org změnil úložiště, a staré adresy nefungují. Zatím nevím, co se s tím dá dělat, ale jako poslední možnost je přepsat stovky adres všech obrázků, do čehož se mi zatím nechce...Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv kvě 03, 2018 10:40 am 

ja je taky nevidím mílo

PříspěvekNapsal: čtv kvě 17, 2018 5:44 pm 

Tak jsem dnes strávil několik hodin tím, že jsem otevřel stovky mých příspěvků,Obrázek a opravil adresy snad tisíce obrázků,Obrázek aby to bylo opět koukatelné.... Teď mě ještě čeká mé druhé vlákno, a jímá mě z toho hrůzaObrázek - to je strašná práce. Plno lidí (počítačoví experti) mi slíbilo, že mi dokáže to přepisování adres zjednodušit, ale skutek utek!!!! Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina