Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je pát zář 21, 2018 2:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 454 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Milovo stroje - pokračování
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2016 7:31 pm 

Súhlasím....Úplne profi......

PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2016 8:10 am 

Tak úplně profi to chlapci není,Obrázek protože víte, že jsem jen amatér samouk, ale pochvala vždy potěší.Obrázek Abych mohl propojit válce dohromady, musel jsem si vytvořit miniaturní rozdvojky na vzduch. Základem nich byl čtyřhran 10x10.

Obrázek

Obrázek

Ze kterého jsem frézou udělal placku, a dále osoustružil.

Obrázek

Obrázek

Pak jsem zhotovil třetí vývod, který jsem do toho původního těla zašrouboval a zalepil.

Obrázek

ObrázekObrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 4:50 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 10:20 pm 

Tak jsem zjistil, že ty pístnice zase tak hodně nedovolují křížení náprav,protože jsem si neuvědomil,Obrázek že náprava je umístěná ve dvou třetinách ramene, ale pístnice je až na konci... Obrázek Tak jsem udělal jediné možné, abych to všechno nevyhodil, že jsem snížil stěny u manžety na pístu.

Obrázek

Pak se to trochu zlepšilo, a vzhledem k tomu, že to není terénní auto, tak ani ve skutečnosti to na měchách asi víc nepruží. No Tatra to není! Obrázek

Obrázek

Takto jsem zatím provizorně propojil pístnice,abych mohl dělat testy, a chodí to dobře.Obrázek

Obrázek

Potom jsem se pustil do další obludky, a hádejte k čemu by to mohlo být? Obrázek Kdyby to někdo dělal na CNC, tak by to bylo během okamžiku, ale já jsem se s tím patlal hodně dlouho. Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 4:51 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2016 10:13 pm 

Tak se chlapci trochu probuďte, Obrázek už i medvědi se probudili ze zimního spánku! Obrázek

PříspěvekNapsal: úte bře 15, 2016 10:03 pm 

No ,bude to nejaká ovládacia páčka na snímanie polohy ,alebo uhla natočenia ....možno návesu????

PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2016 7:43 am 

Tak první část je správná, Obrázek ale s návěsem to nebude mít nic společného, ten je samostatná jednotka. Obrázek

PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2016 8:53 pm 

Takže snímanie záťaže na zadnej náprave ťahača ??

PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2016 5:35 pm 

Nemáš tak úplně pravdu mrvo, ale protože jsi jediný,Obrázek který tu asi nespí,Obrázek tak jsi přesto vítěz.Obrázek Objímka bude snímat ne zátěž, ale polohu, a ne zadní nápravy, ale středové roury zadních náprav. To jsem si vymyslel tak,Obrázek že když to bude uprostřed středové roury, tak když vezmu střední polohu náprav (ani nahoře, ani dole - jasné), tak ten palec té objímky bude mít určitou vzdálenost od nějakého bodu na šásku nad ním. Když střední náprava bude na doraz dole, a zadní náprava na doraz nahoře, tak ten palec bude stále ve stejné výši,Obrázek takže se stále nic nebude dít. Když to bude naopak, tak je to to samé. Když bude střední náprava křížem ve střihu, tzn. levé kolo nadoraz nahoře, a pravé kolo nadoraz dole, bude to opět to samé. A když k té střední nápravě se opačným způsobem střihne zadní náprava, tak se stále nic nebude dít, a tahač bude stále ve stejné výši, a nebude potřebné dofukovat měchy, nebo odpouštět. Tímto způsobem by mi měl stačit jeden ovládací prvek na dofukování a odpouštění vzduchu ze všech měchů, a bude to mít možnost chodit až na doraz, což by mi v případě jednostranného ovládání tak nefungovalo,Obrázek ale bylo to samostabilní, jako návěs. Stabilizaci by měli zajistit přední listová péra, ale raději je asi doplním pořádným stabilizátorem, ale zatím mám pružinový drát jen o průměru asi 2,6 mm, což asi stačit nebude!Obrázek

Obrázek

Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 4:51 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2016 6:59 pm 

No není jediný,který tu nespí.Takže jestli jsem to správně pochopil,tak ten čulok,který z toho trčí bude přepínat spínače,aby se nápravy dorovnávaly?No já v tom od začátku čekal něco jako posledně,kdy z toho vylezl přípravek na broušení šajby na tatarák,Tak jsem celou dobu myslel,že do toho přijde navařit stočený drát a byla by z toho slušná vývrtka.

PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2016 6:39 pm 

Xi xi ,dobrééé.....
Mílo super ,dobre vymyslené!!!!!Už len to prakticky vyskúšať. Držím palec!!!!

Mílo ,prosím ťa, otázka ešte ku novému štartéru v tanku. Čím spínaš elektrinu do štartéra?? Lebo taký motorček má asi väčšiu spotrebu . V motorke je to spínacie relé. A ovládaš to servom??? Ďakujem za odpoveď. Zdar

PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2016 9:19 pm 

dac píše:
No není jediný,který tu nespí.Takže jestli jsem to správně pochopil,tak ten čulok,který z toho trčí bude přepínat spínače,aby se nápravy dorovnávaly?No já v tom od začátku čekal něco jako posledně,kdy z toho vylezl přípravek na broušení šajby na tatarák,Tak jsem celou dobu myslel,že do toho přijde navařit stočený drát a byla by z toho slušná vývrtka.

Jak už jsem dříve psal, tak už došlo ke dvěma změnám, ten "čulok" měl ovládat mikrospínače, které by pomocí elektroventilů ovládaly tlakování a odvzdušňování měchů, tak jako na návěsu. Ale vzhledem k tomu, že není na tahači moc místa, tak by se mi tam špatně vešla ta sestava elektroventilů, kompresor, a ještě jeden akumulátor, protože ventily mám jen na 24V! Tak jsem zauvažoval, že to udělám pomocí rozdělovačů, obdoba jako na hydrauliku, ale tam bych potřeboval tlakovou nádobu s tlakovým spínačem... a když jsem viděl, že takový miniaturní tlakový spínač stojí cca 1500 Kč, tak jsem vymyslel další způsob, a to tento s centrálním ovládáním, kde dofukování bude přes mikrospínač ovládat kompresor, a pomocí jednoho malého odpouštěče to bude odpouštět vzduch z měchů, při vyšší poloze tahače... Takže tam nebude žádná sestava elektroventilů, tlakových nádob a dalších akumulátorů, jen samotný kompresor a jeden miniaturní odpouštěč. Doufám, že to bude makat, tak jak jsem si to vymyslel. Obrázek

PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2016 9:22 pm 

mrvo píše:
Xi xi ,dobrééé.....
Mílo super ,dobre vymyslené!!!!!Už len to prakticky vyskúšať. Držím palec!!!!

Mílo ,prosím ťa, otázka ešte ku novému štartéru v tanku. Čím spínaš elektrinu do štartéra?? Lebo taký motorček má asi väčšiu spotrebu . V motorke je to spínacie relé. A ovládaš to servom??? Ďakujem za odpoveď. Zdar

Přesně, jak píšeš, je tam spínací relé, ale já ho spínám pětikanálovým spínačem od BELa, ale můžeš ho spínat jak se ti to líbí, třeba tím servem.

PříspěvekNapsal: sob bře 19, 2016 9:34 pm 

Tak se opět vraťme od vývrtky zpět k realitě.Obrázek Zakoupený kompresor měl přímo na hlavě namontovaný manometr, který bylo nutné demontovat, a pod ním byl ventilek. Aby to opět fungovalo i s demontovaným manometrem, tak jsem použil spodní část manometru, a zaslepil to šroubem.

Obrázek

Obrázek

Potom jsem si našel vhodné místo na kompresor, kde by mohl spočinout. Obrázek

Obrázek

Sám o sobě by tam ovšem nedržel, a tak jsem se pustil do držáku.

Obrázek

Obrázek

Po rozříznutí to vypadalo takto.

Obrázek

Obrázek

Zkouška nanečisto.

Obrázek

A konečná fáze.

Obrázek Obrázek

Naposledy upravil Mila198 dne čtv kvě 17, 2018 4:53 pm, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: sob bře 19, 2016 11:34 pm 

Vždyť když vidim takovou modelářinu tak musim sejmout virtualni klobouk.
Fakt perfektní prace.

PříspěvekNapsal: ned bře 20, 2016 9:48 pm 

Díky Maxi, jsem rád, když někoho potěším, protože to zatím nemám komu předávat, tak to prezentuji tady. Do hrobu si to nevezmu. Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 454 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina