Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je stř říj 17, 2018 11:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: WT auf E100
PříspěvekNapsal: pát bře 25, 2016 12:50 am 

Přeskočilo mi :D a pouštím se do stavby Waflovače.

Šestnáctin už mám jedenáct, tak zkusím trochu zvětšit měřítko a postavím ho v 1/6.

Takhle vypadá plánek 1/6(poslepovaný z 24ks A3), na porovnání velikosti jsem tam dal HL Tigra 1/16.

Obrázek

Velké sousto, ale snad se mi to povede časem dotáhnout do zdárného konce. :twisted:

O pohonu, elektronice ani z jakého materiálu to budu dělat zatím nemám rozhodnuto.

Budu rád za jakékoliv rady.

Naposledy upravil Jenda26 dne úte dub 19, 2016 9:45 pm, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: WT auf E100
PříspěvekNapsal: pát bře 25, 2016 7:54 am 

Vítám tě tady na fóru, Obrázek a doufám, že nebudeš jako mnoho jiných - mrtvý brouk, a budeš to tu trochu oživovat. Na úvod by jsi si měl přečíst něco o vkládání fotografií viewtopic.php?f=1&t=532, a nevkládat nám sem plakáty, které si nejde prohlédnout najednou, protože se nevejdou na stránku.Obrázek Doufám, že jsem tě hned ze začátku nenaštval,Obrázek ale některé věci je potřeba dodržovat. Admin by ti to nenapsal, protože je moc hodný, a také trochu mrtvý brouk, tak já tu musím být za drába.
Ať se ti stavba daří! Obrázek

PříspěvekNapsal: pát bře 25, 2016 10:34 am 

Taky Tě chci přivítat jak Míla a doufám že se ti bude dařit. Tady na foru zjistíš skoro vše co potřebuješ. Pokud budeš něco potřebovat tak se určitě zeptej kdo sem chodí ti rád poradí.
Jinak já Ti dám hned jednu radu na začátek jestli nevíš z čeho to budeš dělat tak jsi na tom stejně jak jsem byl já. Nakonec jsem to vyřešil jednoduše dělám to ze všeho k čemu mám nejlepší přístup. V mém případě osb desky a železo. Takže nejdůležitější je co je pro tebe nejjednodušší sehnat toť vše.
Tak se měj krásně a těším se na příspěvky. Miky

PříspěvekNapsal: pát bře 25, 2016 3:11 pm 

Ahoj , aj ja ťa vítam a držím palce...
Mám prístup k preglejkám 6mm a 10mm...........z Ericssonu xixixixi....
A tak idem z toho.....

PříspěvekNapsal: sob bře 26, 2016 5:02 pm 

Ahoj! Když je dost místa, vejde se všechno, tak držím palce!! :P :P

PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2016 11:19 pm 

Děkuji všem za přivítání. Ohledně vložených fotek se příště polepším. :)
Vanu, korbu i věž budu dělat z plechu. Začnu tím, že si vše rozdělím v CADu na jednotlivé pláty, poté 1:1 vytisknul, překreslil na tabuli plechu, vyříznul a pak bych to k sobě svařil. ještě zkusím popřemýšlet, jak tlustý plech bude potřeba. Asi zvolím něco mezi 1 až 1,5mm. Pojezdová kola vysoustružené, hnací a napínací vypálené laserem nebo vodním paprskem.
Motor bych chtěl použít asi z minibajku, mám s ním trochu zkušeností. :twisted: O způsobu rozložení síly na pohyb vpřed, vlevo, vpravo a zpět ještě nemám jasno.
Detaily, figurky atd si vytisknu na 3D tiskárně, mám stavební prostor cca 200x200x180mm, větší díly budu muset slepit z více částí.
Jako střelbu z kanonu bych si představoval do toho zabudovat paintbalovou pistoli.
Nějaký ovladač si teprve budu muset pořídit. Hodně se mi líbí turnigy 9x, ale netuším, jestli by na to byl vhodný.

PříspěvekNapsal: úte dub 05, 2016 8:18 pm 
Site Admin

Ahoj a vítej mezi nás "tankové blázny" ,taky držím palce,pokud můžu přispět ze svých zkušeností,tak na měřítko 1:6 bude plech tl. 1 nebo 1,5 mm málo,já mám na měřítku 1:10 vanu z plechu 1,5 mm a je to akorát,jinak dno můžeš udělat ze silnějšího a boky ze slabšího plechu,tak ať se daří.Elis :D

PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 9:38 pm 

Tak ti nevím Jendo, jestli jsi si nevybral příliš velké sousto,Obrázek protože jsem nabyl dojmu, že jsi nikdy nic takového nepostavil, kromě šestnáctin. Ta paintballová pistole je trochu hazard se zdravím všech přítomných,Obrázek ale pokud se chceš dostat do kriminálu, tak je to nejrychlejší cesta. Ani naše střílení slepými není nic bezpečného, a člověk musí dávat hodně pozor kdy, a kam střílí. A použití motoru z minibajku - já bych to nedělal,Obrázek tank není kvílející bugina, tanku sluší čtyřtakt. Poradil bych ti, aby jsi navštívil někoho, kdo se zabývá stavbou bojové techniky, všechno si pořádně prohlédl, sfotil, poptal se...Obrázek Případně si koupil už nějaký vyzkoušený plán na stavbu. A abych byl konkrétní, tak nejlepší by jsi udělal, kdyby jsi navštívil stránky Čuřill Teamu, a kontaktoval Frantu, tak jako jsem to udělal já,Obrázek než jsem začal stavět první tank. To bylo to nejlepší, co jsem udělal, a to bych radil i tobě před stavbou prvního tanku. Ale to je jen moje doporučení.

PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 7:53 pm 
Site Admin

Je to Miloši přesně jak to píšeš,je to nejlepší zkušenost navštívit někoho kdo s tím má hodně zkušeností. :D

PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 11:58 pm 

Díky všem za rady. Ano, "velké sousto" to rozhodně je, šestnáctiny jsou trochu jiná liga. :twisted: Takhle velký model jsem nikdy nestavěl, proto nemám ani nějaké přehnané představy o tom, že bych ho dostavěl třeba ještě tento rok. :) Původně jsem ho chtěl stavět v šestnáctině http://jenda26.rajce.idnes.cz/Waffentrager_auf_Tiger/, ale pak jsem dal přednost použít šasi z Tigra na Panthera Skorpion http://jenda26.rajce.idnes.cz/3D_tisky/#DSC04529.jpg
Ta paintbalovka je asi vážně blbost, nikoho bych zranit nechtěl. Ale tank má umět střílet a koupit použitou paintballovou zbraň jde za pár kaček. Mnohem lepší by myslím bylo něco na způsob vrhače tenisáků, v tomto případě kvůli omezením průměru hlavně, pinpongových míčků. Takové zařízení ale za přijatelné peníze sehnat bude docela problém. Řešením by bylo možná toto v menší velikosti: http://www.psitlapka.cz/HyperPet-K-9-KANNON?tab=description
Motor čtyřtakt se dá sehnat asi taky, přinejhorším by se dalo koupit třeba toto: http://www.extremebike.cz/www-extremebike-cz/eshop/0/0/5/2519-Motor-110-cm3-s-automatickou-prevodovkou-ATV Místa na to je ve vaně hodně.

Z práce jsem zvyklý, že než se nakoupí železo, všechno v CADu musí sedět do detailu a výkresy by měly být hotové.
Zatím mám hotové 3D vnějšku tanku na cca 30% a výkres plechu na vanu. Ještě mám plno práce před sebou, ale na začátek postačí. Mám i sehnané kde by mi vanu nastříhali a naohýbali na požadovaný tvar. Svařit si to dokážu už sám. Akorát mě dost zarazilo, že samotná vana z 2mm plechu bez výztuží a čehokoliv dalšího bude vážit 17,9kg! Jestli jenom tohle váží samotná vana, tak si ani nechci domýšlet, kolik bude vážit kompletní tank. :shock: Jsem tak nějak předpokládal, že na transport bych vždy odmontoval věž a šasi dal na zadní sedačky do auta(Dacia Logan) nebo na auto na "zahrádku", ale při této váze mi to nepřijde možné. Tažné nemám. Napadá mě už jen ho strčit půlkou do kufru, přikurtovat a druhou půlkou nechat koukat za autem. Zmenšovat kvůli tomu měřítko nechci, do dřeva se mi také jít nechce.

Zatím pečlivě prohlížím vaše tanky ve fóru a celkem nacházím hodně inspirace. 1/6 se v porovnání a 1/16 opravdu liší více než by se na první pohled mohlo nezkušenému jako já zdát. :shock:

PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 6:45 am 

Taky tě zdravím.
Já mám u svého Panthera vanu z 1,5 mm plechu a myslím, že je to až dost silné. Teď jsem potřeboval "vyndat" přední spodní pancíř kvůli předělání os hnacích kol a pěkně jsem se zapotil. Navíc na takovou délku vany jistě dáš výztuže, takže můžeš ubrat na síle plechu. Můj tank měl být původně celokov, ale při zjišťování, kolik vlastně bude vážit, jsem od toho rychle ustoupil a vše, co je od vany výše dělal z lehkých materiálů (laminát, PSH, resin, Al). Tank se mi vejde do kufru oktávky, ale můžu ho dát i na vozík, takže mám dopravu v poho, ale ta manipulace......
Můj názor po třech letech stavby......

PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 9:22 am 

Myslím,že s váhou je potřeba šetřit,ono to ze začátku tak nevypadá,ale pak to s každým dílem roste.Já mám tank z 1,5 plechu a do auta ho musíme dávat dva.Nevím kolik váží,ale na stůl si musí vyjet sám po nájezdech.Jinak ti přeju hodně úspěchu při práci,s možnostma,které jsi tady popsal dáš základ dohromady a pak to už půjde samo.

PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 1:26 pm 

A ještě by sis měl promyslet ten pohon,protože budeš muset investovat do převodovky(moc možností není).Myslím,že dost lidí a né jenom tady spalovací pohon vzdalo.Na střelbu tou paintbalovkou se podívej třebas tady: http://www.rctankcombat.com/order-of-battle/tanks/
Je to výstřel bez zvuku a o bezpečnosti toho moc nevím.Několikrát jsem se těch paintbálových bitev účastnil a nepřijde mi,že by to nějak bolelo.Ale to už je na tobě.

PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2016 9:42 am 

Výhoda toho ATV motoru je, že už má zpátečku. Takže kus převodovky odpadá. A je levnější než Honda. Ještě nějaký menší ATV diferenciál, dodělat brzdy a nejjednodušší pohon by byl. Na paintbal bych se asi vykašlal, jaký má smysl dělat kolem tanku fleky. :lol: To spíš upravit nějakou plynovku, aby to dělalo rámus. Ale to je věc názoru. :D

PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2016 12:44 pm 

Musím přiznat že mě se ten ATV motor taky moc líbí ted už motor mám ale na další model to budu hodně zvažovat. Miky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina