Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je pát pro 14, 2018 6:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Panther 1:6
PříspěvekNapsal: pát led 18, 2013 10:52 pm 

No tak jsem tam včera narval ty baterky. Je to dalřích 30kg a tank si sedl asi o 3 cm.Ach jo takže zase rozdělat a napružit víc torzky.No ale zítra už bude nabito, takže to vypadá, že si budu hrát s elektronikou a zkusím rozjezdit aspoň motory na pohon.A pokud to půjde tak i motor na náměr kanonu.Tam jsem dělal větší změny kůli baterkam.

PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 3:28 pm 

Držím palce ať se to točí!!!!A pokud se to bude točit tak to zdokumentuj.... :D

PříspěvekNapsal: ned led 20, 2013 9:20 am 

Ukaž nějakou fotku jsem hrozně zvědavej :D :D :?: :?:

PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 9:14 am 

No tak fotky nejsou byl to jen test a nedopadl uplně podle očekávání. Nějak mi haproval levý pás a mám omlácenou barvu na levých kolech. někde jdem pomuchlal schránku na náhradní anténu, urval levý blatník a zvedání kanonu se zadrhavá. Takže mám tank znovu rozebraný. opravičky a vylepení vidím tak na 20 hodin. Nastříkat a seřídit kola, instalovat futýrka do převodovky na vedání kanonu, osadit elektroniku ukotvit baterky přednapnout torzky.
Váhově jsem zatím na 120 kg a to už budou přibývat jen maličkosti. Jezdí to odhadem tak 6-7 km/h. O víkendu na tom máknu a doufám,že už z dalšího testování budou i fota.

PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 11:42 am 

Vzhledem ke "ztrátám" to byla docela drsná testovačka. 120 kg je docela hodně, ale zase na druhou stranu to musí sedět jak přibitý....
Těším se na nějaký fotečky nebo video z dalších testů.

PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 11:45 am 

to tak to dej honem do kupy ať můžeme všichni závidět :) :) jenom co jsem to četl tak se mi udělalo zle...protože takový problémy mě čekají nejspíš taky...no ale samozřejmě to k tomu taky patří...vychytat všechny mouchy a pak už se jenom z toho radovat....mám ale jednu otázečku...já mám tigra a váhou na tom budu podobně jako ty..akorát ty máš elektriku a já mám spalovák..jde mi o to jestli mi to ten motor vůbec utáhne...má 1,6 oslíků a přes převodovku přesně nevim kolik to nabere síly...ty tvoje elektromotory mají nějakou watáž a když to přepočteš dostaneš taky nějakou tu kobylu že??no o co jde...jak ti to teda jezdí???rozjede se to v pohodě??

PříspěvekNapsal: čtv led 24, 2013 7:28 pm 

No tak motory by podle Armorteku měly mít 450 Wattů každej (*2) apřevodovka by měla být 1 : 11, takže pokud se nepletu je to kolem 10 kW. No a jezdí to slušně. Reaguje to jako opravdovej tank. Na leštěných dlaždicích mám problémy zahnout, musí se brát hodně v úvahu setrvačnost broušenej beton je výbornej a zemina jakbysmet. rychle reaguje,není problem se otočit třeba na místě. Rychlost je asi tak 6 km/h. Když šlapeš svižně vedle tak Ti neujede.Očekával jsem to trochu rychlejší,ale jen trochu. No a kopečekby to vytáhlo asi 40 stupňů.Nahoře už ale klouzal po sněhu a hlíně.Výkon by na to byl.A s tim testovaním to tak je. Prava strana se mi povedla dobře.a levá ne, takže teď to bude o trplivosti... a neznamená to, že budeš mít stejný problémy.Zítra je pátek a tak se vrhnu do oprav a vylepšení, protože bych chtěl tak ve středu provést další zkušební jízdu.

PříspěvekNapsal: čtv led 24, 2013 8:19 pm 

První šrámy i když jen z přesunu, to je fakt jak u živých :P :P držím palce ať to vše dáš bezproblémů dokupy :P :P

PříspěvekNapsal: čtv led 24, 2013 9:34 pm 

No a nejhezčí na tom je, že si chci udělat tank udržovaný, ale používaný, takže drobné odřeniny tam necham a kor na blatnících, které jsou ze železa mi to začne i trochu reznout.A někde jsou škrabance jen na základ.aspoň se to nebude muset barvit. Třeba taková rozeta ta má všechny zuby obraný až na kov, ale s tím níkdo nic neudělá.Dobrý na tom je že i na fotkách skutečnejch to tak je a ani nerezaví.Takže další +.

PříspěvekNapsal: pát led 25, 2013 6:55 am 

pár foto pásů v různém stádiu ojetí :P

http://housen.rajce.idnes.cz/pouzivany_pas/
http://housen.rajce.idnes.cz/zajimave_foto/

PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 11:11 pm 

Tak jsem celeý Pátek seřizoval a připravoval.Přes noc dobil baterii naplno. No a vyrazil do terénu. chtěl jsem baterii ttálně vyjezdit, abych zjistil,co si můžu dovolit.No a pak přišlo docela zklamání.Dlaždice, beton, asfalt, všechno perfektní, ale jen, co jsem vjel do trávy tak šlo spousta věcí špatně. Je pavda, že tank má dostatek síly na pohodové vyjetí 45 stupňového kopce, a pokud to bylo rovně dopředu, či dozadu, tak taky sviřtěl. Ale otáčení je velký problém šlo se točit v plný rychlosti, kdz jeden pás šel o trochu pomaleji, než levá strana, což byl průměr otáčení tak 6m.Ale zastavit jeden pás, či se otáčet na místě se ukázalo naprosto nemožné.Kromě toho mi zatím z neznámých důvodů 3krát spadl levý pás a při posledním spadnutí pás roztrhal jednu obruč na kolo a zablokoval pojezďáky.Díky tomu mi praskla mechanická pojistka mezi motorem a převodovkou, takže jsem byl rád, že jsem napůl dojel, napul dostrkal tank do depa.Dokud náhradní díl neseženu tak mám po ježdění. Upnu nějaký fotky. První je záběr v depu na levou stranu a druhý venku při první opravě pásu.
Abych pravdu řekl, tak už vím, co je to za voser provádět polní opravy.Venku zima,nwjde to tak jak má, všechno je zanešený od bahna k níčemu se pořádně nemůže na nic není vidět... Fakt voser...

Přílohy:
2013-02-02 12.57.30.jpg [2.04 MiB]
2606 krát
2013-01-27 20.41.32.jpg [972 KiB]
2586 krát

PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 7:20 am 

Hezký, hezký, hezký!!! Můžeš sem dát fotku toho kusu přetrženýho pásu, jsou kovové? ja jsem ty svoje ještě takhle netestnul tak jsem zvědavý jak dopadnu.Držím palce, ať závadu rychle odhalíš. :P :P

PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 8:19 am 

Pás se nepřetrhl. Nějakým zatím mě nezjištěným způsobem se stáhl z napínacího kola. a abych ho tam dostal, musel jsem ho rozpojit a narovnat.

PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 1:45 pm 

Pěkné,parádní tank a ty maličkosti se doladí.Myslím,že málokomu to jede napoprvé,tak jak by si představoval.Přeju panterovi rychlé uzdravení.

PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 3:00 pm 

HerrWehrmacht píše:
Tak jsem celeý Pátek ..... kdz jeden pás šel o trochu pomaleji, než levá strana, což byl průměr otáčení tak 6m.Ale zastavit jeden pás, či se otáčet na místě se ukázalo naprosto nemožné.... Fakt voser...

Nevím, jestli jsem vhodný typ, abych ti radil, protože já mám tank sedminový a celý z laminátu, aby ho unesla voda, ale už při oživování mého tanku mi (jak se sám nazývá) otec českých RC tanků - Franta Lamka Obrázek říkal, že je potřeba udělat rozdílné pružení jednotlivých kol, aby největší tlak měla kola uprostřed a ke krajům se tlak snižoval, Obrázekaby tam na pásech nastala taková parabola, a tím se ten tank lépe točil, a to obzvláště u tebe, když to máš asi 150-ti kilové. Obrázek Já to mám obratné jako ještěrku, ale to proto, že mám pohon Hondou, a směrové spojky, které ten jeden pás opravdu zastaví. Obrázek A v takovým sajrajtu bych už nejezdil. Tebe omlouvá to, že si byl nažhavený to vidět. Obrázek A jestli vás můžu požádat, dávejte do fóra fotky maximálně 800 x 600 pixelů, aby se to dalo normálně prohlédnout... což je na jiných fórech běžné - jinak to smažou. Obrázek - viď Jirko!!!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina