Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je pát led 19, 2018 4:56 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LT 38
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 10:32 am 

:cry: Jede to, ale je vidět, že to moc dobře ještě nezatáčí. :wink: Co s tím míníš dělat? :idea: Tank musí být obratný! :lol:

PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 12:46 pm 

Tak to právě nevím.Dvakrát jsem se tady po tom pídil,jak to je s těma převodovkama a nikdo nic.Fokker to řešil reglem,který mu do zastaveného motoru pustí protiproud(nebo reverz)jestli jsem to správně pochopil.No jsem z toho celkem v pr...i,ty motory se dají celkem snadno přetlačit.Zatím nevím,jakým způsobem ten pás zastavit,takový regl nejsem schopen dát dohromady.Mám tam servo,které mi rozepíná motory.Nějaký nápad bych přivítal,myslím,že nejsem první s takovým problémem.
No ale zatím fakt nevím.Nevím tedy jak to funguje u spalováku,kde se rozepne spojka,čímž ten pás nemá žádný odpor.Ten elektro přeci jenom něco brzdí.No jsem z toho srna a celkem mě to trápí.

PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 2:25 pm 

Já spalováky (zatím :lol: ) nedělám, ale myslím, všechny používané převodovky mají brzdy. Jenom rozpínání spojek by asi nefungovalo. Jinak v tvém případě by to šlo udělat stejně jako u mě, akorát mechanicky. Servo nejdřív vypne pás a při větší výchylce zapne protichod. Třeba přes výkonový odpor, aby se pás zpátky neroztočil nebo jen pomalu. Něco takového používá zst, už několikrát sliboval fotku. :D Nebo druhá možnost je servem ovládaná brzda pásu. Myslím, ze by stačilo na nějaký kotouček přitlačovat gumový špalík. Něco jako brzda na kole.

PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 2:44 pm 

Jo,jo.Ta kotoučová brzda se mi taky rodí v hlavě,nebo něco takového,jako brzda v řetězové pile.Chce to ještě jedno servo,spojené s tím,co rozepíná motory a seřízené tak,aby brzdilo,až po rozpojení pásů.Tím pádem by se relativně dal korigovat rádius zatáčky.Si zatím myslím.Nic ovšem nevzdávám,jdu posekat zahradu.Ono se na něco přijde.Díky za všecky nápovědy.

PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 9:42 pm 

Moje rychlostka u spalováku je trochu složitější věc, ale osobně bych použil kotoučovou brzdu, obdobně, jak to mám já, a ovládal bych ji také excentrama. Pokud máš to servo dost silné, tak to může být všechno dohromady, ale na brzdu je potřeba síla!!! Obrázek

PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 12:03 pm 

Mila198 píše:
Moje rychlostka u spalováku je trochu složitější věc, ale osobně bych použil kotoučovou brzdu, obdobně, jak to mám já, a ovládal bych ji také excentrama. Pokud máš to servo dost silné, tak to může být všechno dohromady, ale na brzdu je potřeba síla!!! Obrázek

A nějaká fotečka,nebo obrázek nějaké té brzdy by nebyl?Abych zase nevymýšlel vymyšlené.Hledám a přemýšlím,zatím nic kloudného,aby to nějak vypadalo z té mojí kedlubny nevylezlo.Ona ta radost,z toho,že to jezdí už pominula a zůstala jen deprese z toho zatáčení :cry: .

PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 9:01 am 

Není problém, ale musíš chvilku vydržet, teď jsem vytížený! :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2013 8:59 pm 

Jestli je ten problém ještě aktuální, tak tady je moje foto:
http://www.rc-trucker.com/photos/stavba/PC250004.jpg
Měl jsem v modelu regulátory z akuvrtaček, servo při jedné výchylce mačkalo "plyn" v neutrálu nic a v protisměru páky vysílače zatáhlo za pásovou brzdu. Zde bych, jak píše Miloš, použil brzdy kotoučové.

PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 11:00 am 

To je pěkné a určitě se to hodí.Taky jsem něco zmastil,aby to nevypadalo,že jenom čekám.Včera jsem to namontoval a je to paráda.Ještě to chce doladit,aby to brzdilo trochu s prodlevou,myslím,když vypne motor,aby se dalo plynule přibržďovat.To je ale jenom seřízením vypínačů a táhel.Jezdil jsem s tím a točí to na fleku.Nad tou Hanysovou brzdou jsem taky přemýšlel.Uvidím co ukáže čas.Každopádně dík.

Přílohy:
P5050158a.JPG [97.77 KiB]
2842 krát

PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 12:26 pm 

Obrázek Tak jsi nám tam dal fotku, ze které mě bolí oči, jak pořád zaostřuji, a vzhledem k tomu tam nevidím vůbec nic, co by pomáhalo tomu zatáčení. Zkus se polepšit a něco k tomu napsat! Obrázek

PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 9:25 pm 

I tak je princip z foto zřejmý, držím palce, ať to pěkně funguje, nechystáš se na konci srpna na Pilsen kit, plno lidí by rádo vidělo Tvůj stroj. :D :D

PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 11:40 am 

Tak se omlouvám,fotograf asi nebudu.Když to vezmu z leva od řetězového kola,je tam držák,na kterém je na dvou čepech plovoucí třmen s pákou a excentrem,který tlačí na destičky,které jsou polepené gumou a svírají brzdový kotouč.Stejný princip jako u auta.Takže každý motor má brzdu,které jsou propojené táhlem.Při zatáčení mi servo (není vidět)rozepne motor a servo na obr.vlevo přitáhne jednu z brzd,které jsou spojené tím příčným táhlem.Kvalita zpracování zatím nic moc,nebyla jistota,že to bude fungovat,ale doladím to.Jezdíl jsem s tím zatím od neděle a točí to na fleku,ono něco ubrzdí ty motory,takže jim stačí jenom trošku pomoct.Mám tam servo na 3,9 kg a je nad hlavu.

Přílohy:
P5080162a.JPG [150.73 KiB]
2782 krát

PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 12:10 pm 

housenka píše:
I tak je princip z foto zřejmý, držím palce, ať to pěkně funguje, nechystáš se na konci srpna na Pilsen kit, plno lidí by rádo vidělo Tvůj stroj. :D :D

Plzeň je trošku z ruky.Tak daleko asi nepojedu,přestože bych se taky rád podíval na vaše tanky.Pokud by se našlo něco blíže,tak asi jo.No zatím bych tančík zařadil mezi polomakety,je na něm ještě dost práce,takže toho k vidění moc není.
Navíc mi dělá starosti eletrika.Mám problém se servy,nebo reglem.Když připojím serva(3ks)tak regl zapípá,blikne přijímač a zhasne.V obchodě mi řekli,že to může být velkým odběrem serv,čímž se vypne bec.Serva jsou jiná a stejný problém.Jenže ono se to za 1-3 sec.zapne a pak to funguje.Tak teras nevím,jestli koupit nový regl,nebo serva,nebo přidat bec,nebo co.
Ještě k těm brzdám.Elektricky to řešit protiproudem by bylo jednodužší a rychlejší.

PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 4:25 pm 

Měl jsem problémy s napájením serv, jakmile jsem měl v zátěži 3 serva BEC nestíhal, zkusil bych externí napájení serv, pokud problém zmizí, víš, kde byla chyba. Schéma zapojení jsou na internetu, nebo sem jedno hodím. :D :D

PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 7:36 pm 

dac píše:
Tak se omlouvám,............... servo na 3,9 kg a je nad hlavu.

To je obdoba toho, co mám já, jen s tím rozdílem, že já mám plovoucí kotouč na čtyřhranu, a je z laminátu, a kovové destičky. Myslím si, že jsi to vymyslel dobře, uvidíš, co bude dělat ta guma časem, já s tím laminátem nemám žádné problémy, a že tam jsou síly.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina