Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je ned kvě 27, 2018 6:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 190 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T 34/85
PříspěvekNapsal: úte dub 29, 2014 11:40 am 

Tady náčrt obou řešení. Nahoře polovina toho se souosými dify, dole se dvěma jakýmikoliv dify.

Přílohy:
dddd.jpg
dddd.jpg [ 41.01 KiB | Zobrazeno 5196 krát ]

PříspěvekNapsal: čtv kvě 01, 2014 6:54 am 

Jo dík.Ten obrázek jsem pochopil.

PříspěvekNapsal: stř čer 11, 2014 5:54 pm 

Tak po několika zkouškách hodlám vytáhnout diferák,protože si myslím,že se mi tam ztrácí hodně výkonu.Diferák mi pohání 50z.kolo,satelity jsou 14z.a na hřídeli mám 20z.Myslím,že jsem tím pádem v tom diferáku vyrobil převod,ve kterém se výkon ztrácí.V nějakém autě by to ale určitě fungovalo.Takže jsem začal vyrábět spojkové koše,to kolo z diferáku dám doprostřed.
Taky mi na tom spal.motoru trošku vadí ta odstředivá spojka.Jakože se nedá využít nízkých otáček,na takové to plazení.Vím,že by se dala vyrobit další spojka,ale to mi nedovoluje rc souprava a myslím,že by to bylo dost složité pojíždění.To jenom tak rozvažuju nad spalovákem a eletrikou.

PříspěvekNapsal: stř čer 11, 2014 6:52 pm 

Měl jsem stejný problém, chce to slabší pružiny. U mé spojky je tedy jen jedna dlouhá, která obepíná obě pakny. Nastavil jsem ji asi o 4mm kroužkem a už se auto rozjíždí pomaleji. Pro pomalé plazení je lepší mež pákou přidávat trimem. Pokud máš na spojce samostatně pružiny ke každé pakně, bude to komplikovanější. Ale pružiny se dají koupit různé a zkoušet.

PříspěvekNapsal: stř čer 11, 2014 7:27 pm 

Fokker:
pokud zabrzdíš jednu hřídel v jakémkoliv diferenciálu, tak ta druhá se točí dvojnásobnou rychlostí. Stejně to je i v tatře, jak jsi psal výše.
Pro řízení tanku je ideální planetový převod jako má p.Lamka, což je originál použito již v LT38?
Vnitřní ozubení se dá vypálit laserem.
Obrázek

PříspěvekNapsal: stř čer 11, 2014 7:36 pm 

Přesně jak to napsal Martin, žádný výkon se nedá ztratit, ale u těch vašich těžkotonážníků je dost obtížné ten tank zatočit přes diferenciál. A co se týče odstředivé spojky, tak mě vůbec nevadí, možná proto, že mám třístupňovou převodovku, a jen 35 kg :!: :!:

PříspěvekNapsal: stř čer 11, 2014 8:27 pm 

Jenže na tom mém nákresu jsou dva diferenciály a to je totéž jako dva planetové převody. Diferenciál je v zásadě taky planetový převod, jen jinak geometricky řešený. A je dostupnější a nemusí se nic vypalovat laserem. Jestli zrychluje je v tomto uspořádání jedno, protože každý pás se ovládá nezávisle. Rychlost se doladí převodem.

PříspěvekNapsal: stř čer 11, 2014 8:32 pm 

Mila198 píše:
Přesně jak to napsal Martin, žádný výkon se nedá ztratit, ale u těch vašich těžkotonážníků je dost obtížné ten tank zatočit přes diferenciál. A co se týče odstředivé spojky, tak mě vůbec nevadí, možná proto, že mám třístupňovou převodovku, a jen 35 kg :!: :!:

Já mám 32kg. Tedy bez nákladu na korbě. :lol: Ale rozdíl je v tom, že ty máš odstředivou spojku originál od Hondy, zatímco já z motorové pily, která má vyšší otáčky. Proto jsem ji musel doladit délkou té pružiny.

PříspěvekNapsal: stř čer 11, 2014 8:34 pm 

Přesně tak to má p.Lamka ve svích převodovkách

PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2014 7:13 am 

fokker píše:
Jenže na tom mém nákresu jsou dva diferenciály a to je totéž jako dva planetové převody. Diferenciál je v zásadě taky planetový převod, jen jinak geometricky řešený. A je dostupnější a nemusí se nic vypalovat laserem. Jestli zrychluje je v tomto uspořádání jedno, protože každý pás se ovládá nezávisle. Rychlost se doladí převodem.

Ale z toho popisu jak píše dac jsem nepochopil, že by měl dva diferáky :?:

PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2014 7:25 am 

Dac má jeden, ale zst se odkazuje na mě, tedy předpokládám, že na ten můj nákres. Asi jsem měl napsat, komu odpovídám. Ale jeden problém tohle řešení přece jen má. Ty diferenciály by skoro pořád pracovaly v režimu, kdy se bude uvnitř všechno točit, na což musí být přizpůsobené, aby to dlouhodobě vydržely (kuličková nebo kvalitní kluzná ložiska atd.). U auta je diferenciál většinou v klidu, jen vyrovnává rozdíly v zatačkách.

PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2014 10:40 am 

Měl jsem tam jen jeden dif.a je pravda,že by se ty dva musely upravit pro ražim,kdy se v nich všecko točí,jak píše fokker a taky zakalit kolečka,protože i po těch zkouškách se dá pozorovat,že jsou otlačené.Nicméně bych musel navíc předelat celou převodovku,protože by se točily naopak.To ozubení na planetové převody taky nemám kde vzít.Laserem mi vypalovali matrice na pásy a za moc to nestálo a dodání asi skoro rok,tady taky cesta nevede.Pokud by se daly ty věnce koupit za rozumnou cenu,měl bych zájem.

PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2014 11:24 am 

dac píše:
Měl jsem tam jen jeden dif.a je pravda,že by se ty dva musely upravit pro ražim,kdy se v nich všecko točí,jak píše fokker a taky zakalit kolečka,protože i po těch zkouškách se dá pozorovat,že jsou otlačené.Nicméně bych musel navíc předelat celou převodovku,protože by se točily naopak.

To je fakt, já mám jen jednu stejnou rychlost dopředu i dozadu, takže je mi to jedno.

PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2014 2:55 pm 

Pokud by jsi to měl nakreslené v programu pro pálení, tak můžu doporučit http://www.hon-kovo.cz/cz/index.htm
Nechal jsem si tam vypálit už dvoje rozety a vždy v poho.

PříspěvekNapsal: pát zář 05, 2014 5:58 pm 

Tak po delší době jsem opět zalezl do dílny(přešel mě vztek) a překopal jsem převodovku.Vyhodil jsem diferák a vnutil do ní spojky,dořešil spojky(aspoň doufám) a donutil jsem to hovado hrabat.Laboroval jsem s pérama,dokud to nehrabalo na místě a každý pás zvlášť.Taky jsem předělal brzdy a teras to hrabe pěkně na místě a dokolečka na obě strany.Ještě musím přes patřičnou páku domutit spojky,aby pracovaly jak mají a spojit je s brzdama.
Mám tady fotku,AAAAAAle tady ten přístroj mi tady píše,že přípona bmp není povolena a po asi 40ti min nevím,jak jí tam vnutit.Až něco vymyslím,tak fotku dodám

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 190 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina