Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je sob srp 18, 2018 2:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: stug IV
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2018 7:44 pm 

A to mi chceš říci, že ten unašeč je tovární výroby?!Obrázek Pokud ano, tak to snad není možné, taková nepřesnost... Ale když se dívám na ty resinové díly, tak se není čemu divit... to je ostuda! Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2018 12:19 am 

Ano milo středy jsou originál dodávána s těma rezinovima kolama

PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2018 6:39 am 

Další malý pokrok.

Obrázek

PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2018 9:06 pm 

Tak abych mohl pokračovat, musel jsem si přepočítat stupně na mm, abych to mohl na svém dělícím kotouči vyrobit, a napsat si itinerář, abych pořád něco nehledal ve výkresu... a neudělal hlavně chybu! Obrázek

Obrázek

Pak jsem smontoval svůj dělící stroj a jal se předvrtávat 4 mm vrtákem.

Obrázek

Potom jsem díry přefrézoval 5 mm frézkou, to by ještě šlo, ale pak jsem začal díry spojovat, a to šlo pouze po 0,5 mm. Když jsem dělal svoje kola na BMP, tak to bylo v pohodě, protože jsem profrézovával asi jen 6 mm, ale tady je to asi 17 mm! A to je nekonečná práce! Obrázek

Obrázek

Ale nakonec jsem došel ke konci, no konci, ještě bude potřebovat profrézovat drážky příčně. To bude zase zábava! Obrázek

Obrázek

PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 8:12 am 

Ahoj milo moc pěkná práce vím asi že je to pěkný opruz ale nemusíš spěchat teď jsem až do konce měsíce v Africe a pak si počkám nic mi neuteče ale už teď dekuju

PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 7:58 pm 

Tak přemýšlím, co je lepší, jestli být v Africe, nebo jít na operaci kýly? Asi mám to lepší...
Ale i tak pokračuji, po vyvrtání děr na kolové šrouby jsem se přesunul na frézku, kde jsem začal frézovat příčné drážky. Toto je začátek.

Obrázek

A takto to vypadalo na konci.

Obrázek

Po ofouknutí to vypadalo takto, zatím bez jakéhokoli očistění od otřepů...

Obrázek

A trochu spojené šrouby.

Obrázek

PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 6:52 am 

Milo klobouk dolů vyfrezovana kola vypadají už super a ať ti to dobře dopadne v té nemocnici

PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 11:53 am 

Nádhera, opravdu nádhera .
A ještě k tý nádheře potom na závěr , jen pro zajímavost /chtěl bych si udělat představu/, by mě zajímala kompletní cena /i s materiálem/, za takto vyrobená kola, pokud to není tajná záležitost.
Předem díky za odpověd.
Michal

PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 6:52 am 

Milá se mi nabídl že by mi rád pomohl s těma kolama a mě bylo vcelku jedno kolik to bude stát nicméně cena je jako kdybych obednal dvoje rezinovi kola z Ameriky :wink: ale ty opravdu nic nevydrží

PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 1:33 pm 

seef píše:
ale ty opravdu nic nevydrží

A spousta lidí po celém světe na nich bez problému jezdí.
I když tyto kola na Pz IV nejsou primárně udělána na RC , ale je to pouze uprava kol pro statiku / FOA nemá Pz IV na RC v nabídce/
Pouze doporučuje její jednoduchou úpravu, která , ale nesmí být přetěžována, právě z důvodu úpravy ze statiky.
Takže váha hraje prim.
Kola primárně připravovaná na RC vypadají trochu jinak, s min nebo žádným resinem.
Celá stavba je hlavně o tom kolik se do projektu chce investovat, nelze srovnávat FOA třeba s ARMORTEKEM tam jsme úplně mimo i finančně.
Nicméně bych hned do FOA nekopal, je to levnější střední cesta, a tam si svojí funkci plní, ne absolutní špička , kde se pohybují tato kola, což se nedá popřít.
Ale jejich tanky po světě jezdí a budou jezdit, i když se musí občas doma doladit.
Michal

PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 7:11 pm 

Právě jsem se vrátil z hrobu!? Obrázek
Ne, to trochu přeháním, ale byl to fofr, ve čtvrtek před jednou hodinou jsem šel na operaci, v půl druhé jsem byl zátky na pokoji, a v pátek v 8,50 jsem měl v ruce propouštěcí papíry. Ne, že bych se mohl postavit za soustruh, nebo frézu, ale chodím..., a věřím, že se zase brzo zapojím do pracovního procesu.
A jestli se mohu připojit k vaší konverzaci, pod pojmem resinový díl jsem vždycky viděl perfektně udělané díly, které nešly vyrobit tlakovým litím... Ale tato kola jsou naprostý opak. Něco tak odfušovaného a nepřesného jsem dlouho neviděl! Obrázek Chce se mi blejt velebnosti.

PříspěvekNapsal: sob črc 21, 2018 6:47 am 

Michale zrovna když jsem tyhle kola od tebe kupoval neříkal jsi ze je foa prodává na přestavbu na RC nebo se pletu stim jsem to přeci kupoval jestli byla ještě lepší kola než tyhle proč jsi to tedy neřekl peníze byli koupil bych lepší a nemusel řešit to teď ale teď už je to jedno jo a z váhou u takového modelu co je celí z plechu na váze nejde moc ubrat teď to má okolo 60 kilo bez baterek takže vše co je na podvozku z rezinu nevydrží :x

PříspěvekNapsal: sob črc 21, 2018 4:06 pm 

Špatně pochopeno/možná špatně napsáno ode mě/ tyhle kole jsou jediná pro PzIV a jsou udělána pokud by si chtěl někdo rozchodit statickou Pz IV s plastovými pásy na RC , tak jak to ukazovalo toto video na FOA stránkách. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=XhGUB5Vim_4
https://www.youtube.com/watch?v=bJhG2f55sOA
Rozhodně však nebyla dělána na tunění statického modelu, to nemohla vydržet.
Na RC modely /ne Pz IV/ ale třeba King Tiger tam mají kola celokovová, ne s resinem, aby vydržela i tunění.
Tak jsem to myslel.
Jinak co se týká kvality , tak opravdu není niják špičková, ale tento resin je primárně na statickou stavebnici a proto má také určitý poměr výkon cena.
A hlavně v této ani jiné cenové kategorii nikdo jiný statické modely tanků prakticky nenabízí.Asi se to nikomu se nikomu nevyplatí dělat.
A FOA se do toho pustil.
Ne každý chce tank pro svoje figurky na RC.
Pokud by to mělo být dokonalé lití, pak by statický model stál pomalu stejně nebo možná i více jak jejich běžný RC model.
Takže se musí také brát poměr cena , a co se za ní nabízí.
Stále teď mluvím o statice.
Už tuto debatu ukončím, nechtěl jsem aby kdokoliv kohokoliv napadal za cokoliv.
Každý dělá co umí, a lidé kupují podle svých podmínek, a na co mají.
Michal

PříspěvekNapsal: ned črc 22, 2018 5:56 am 

Michale já přeci nikoho nenapadam poslal bych ti video kde foa tank jezdí na kovových pásech které taky dodávají nicméně já budu mít všechny kola na podvozku kovová a doufám že budu mít na vždy po starostech :D

PříspěvekNapsal: úte črc 24, 2018 8:13 pm 

Tak jsem měl dnes takové svrbění, venku bylo parno k padnutí, tak jsem zalezl do chládku do dílny, vzal Dremelku, a jak se začisťovat ta vyfrézovaná kola.

Obrázek

Pak jsem si říkal, že bych mohl udělat zápichy pro ozubené rozety, ale ty byly tak šišaté, že jsem je musel nejdříve srovnat. Upnul jsem je za zuby do univerzály, a srovnal vnitřek.

Obrázek

Pak už jen stačilo udělat zápichy, a nasadit rozety, abych viděl, jak to bude vypadat... a myslím, že to nevypadá zle...

Obrázek

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina