Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je stř lis 21, 2018 6:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pokec o všem
PříspěvekNapsal: úte srp 29, 2017 3:06 pm 

housenka píše:
......... Je to škoda, je nás tu jen pár, co přispíváme, ale plno lidiček se sem chodí rádo podívat...

Souhlasím, hledám zde inspiraci na zde nádherných modelech a pracovních činnostech kolem modelu.

PříspěvekNapsal: pon led 29, 2018 7:20 pm 

Zdar Tome! Já jsem utekl od 10tin k šestinám, ale to jsi si tady na fóru určitě všimnul. :D Teď jsem těsně před dokončením ZISe 5.
Přidávám jedno foto ze setkání s prima kluky u Příbrami, ležím vedle Frantovo IS2 1:4
Doma plno změn, kluk už bydlí ve svém a dcera je ve třeťáku - prohrál jsem souboj o její pokoj-nepřibylo místo pro modelaření.

Přílohy:
IMG_20170923_140924.jpg
IMG_20170923_140924.jpg [ 168.68 KiB | Zobrazeno 1447 krát ]

PříspěvekNapsal: pon led 29, 2018 11:41 pm 

hele a ty nemáš na žiletky??? :wink: :wink: :wink: dělám si srandu vypadáš pořád dobře... a Příbram znám velice dobře, mám tam ještě žijícího dědu kterej si představ byl plukovník :D :D
tak to je super že jsi se dal na šestiny...já taky asi poposkočim a postavim 1:4 - to už přeci jenom moc lidí nemá :lol: :lol:
no a tak nějak jsem rozhodnutej a bude to kingtiger/königtiger
do konce týdne by mi měli přijít nějaký články z Anglie, tak se na ně těšim jak to bude veliký
teď nějak zvažuju pohon elektrika/spalovák ---dávám si pro a proti ,znáš to
ale pořád se přikláním ke spalováku ... největší hrůzu mám z převodovky...
no bude to zase na dlouho, ale já to dám :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: stř úno 28, 2018 6:51 pm 

čau kluci,
tak pomalu sháním informace na stavbu dalšího kocoura, někdo už ví ale mělo by se jednat o tank Kingtiger v měřítku 1:4 ...ano opravdu v takovém měřítku, asi jsem se zbláznil, ale půjdu do toho za každou cenu!!!
tak nějak už to mám vše promyšlený a teď mám docela zásadní problém s pásy...nechal jsem si poslat tři články z Anglie a jeden článek už jsem poslal do slévárny ...teď mi přišla odpověď s docela vysokou cenou za jeden kus, je to stejná slévárna jako když jsem si nechal odlívat články na tigra 1:6 a pásy váží kolem 25kg a je to slitina zinku. tady u těch bych to asi potřeboval z hliníku , protože ze slitiny by vážili kolem 120kg . A proto otázka zní, dala by se nějakým způsobem vyrobit forma na odlití článků na pásy a odlít si to v domácích podmínkách???
každá nápad přivítám, za každou radu mnohokrát děkuji !!!!

PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2018 9:28 pm 

Myslím,že bys to zvládnul.Najdeš na netu spoustu návodů a něco jsem napsal u IS-3 co mám v osmině ,myslím na 6té stránce.

PříspěvekNapsal: stř kvě 23, 2018 6:35 pm 
Site Admin

Tak jsem si udělal radost a zgenerálkoval jsem si starou vrtačku,zátěžová zkouška už proběhla a funguje dobře. :D

Přílohy:
dilnaaaaaaa 055.jpg
dilnaaaaaaa 055.jpg [ 90.49 KiB | Zobrazeno 716 krát ]

PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2018 8:57 pm 

Ahoj kluci, pokud nebudete mít v sobotu 7.7.2018 odpoledne lautr ...nic na práci a bude slušné počasí, přijďte se podívat do České Skalice k jezeru Rozkoš, kde budeme mít s klukama předváděčku. Vemte s sebou i rodinu, a šplhnete si, je tam vždy obrovská akce, pouťové atrakce všeho druhu, pivo, párky.... a třeba přispějete i na dobrou věc...

Obrázek

PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2018 1:58 pm 

Kluci natočili něco z akce Na lomu: https://www.youtube.com/watch?v=bDC36PXJWto

PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2018 11:01 pm 

ahoj,
obracím se na vás jako zkušené modeláře a potřeboval bych někde vyrobit články na můj budoucí model, chtěl bych postavit kingtiger v měřítku 1:4 a teď stojím před problémem který jsem si myslel tak veliký nebude .... pásy...
mám doma tři články které jsem si nechal poslat z Anglie a jeden mi teď cestuje po ČR od slévárny k slévarně a marně sháním někoho kdo mi by byl schopen je odlít . kdybych měl odvahu a asi více času tak si je snad odliju doma,ale myslim si že by to stejně nedopadlo dobře ...zkušenosti , výbava atd..
nevíte někdo o někom kdo by je vyrobil??? buď z hliníku nebo ze slitiny zinku , je mi to jedno.. ty co mám jsou z hliníku a váha je kolem 270gramů a kdyby byli slitiny zinku tak jsem na cca 0,5kg na jednom kusu..

PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2018 9:45 am 

Zkusil jsi to tady? Pan Bína nam lil pasy na 1/10, i 1/6, asi i ty tvoje na Tigra https://www.firmy.cz/detail/709349-slev ... rimov.html

PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2018 9:47 am 

V Domazlicich bude Franta Lamka se svou IS , ma na ni zelezne clanky, tak urcite poradi. :P

PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2018 8:03 pm 

tomhla píše:
ahoj,
obracím se na vás jako zkušené modeláře a potřeboval bych někde vyrobit články na můj budoucí model, chtěl bych postavit kingtiger v měřítku 1:4 a teď stojím před problémem který jsem si myslel tak veliký nebude .... pásy...
mám doma tři články které jsem si nechal poslat z Anglie a jeden mi teď cestuje po ČR od slévárny k slévarně a marně sháním někoho kdo mi by byl schopen je odlít . kdybych měl odvahu a asi více času tak si je snad odliju doma,ale myslim si že by to stejně nedopadlo dobře ...zkušenosti , výbava atd..
nevíte někdo o někom kdo by je vyrobil??? buď z hliníku nebo ze slitiny zinku , je mi to jedno.. ty co mám jsou z hliníku a váha je kolem 270gramů a kdyby byli slitiny zinku tak jsem na cca 0,5kg na jednom kusu..

Ahoj Tome, já si ho... nic moc nepamatuju Obrázek, ale mám dojem, že jsem ti říkal, že odstředivé lití dělají do 800 g, a ten tvůj článek by měl v zinku mít asi 700 g, a proto by ho měli odlít odstředivou metodou... kontaktoval jsi kluky z Techmy ve Varnsdorfu? To jsou kluci mého věku - zralí - a znalí, a ti by to mohli vzít, ale uvědom si tu cenu, při té hmotnosti...Obrázek to nebude článek za dvacet korun... Obrázek ale odhaduji tak za 300 Kč!!

PříspěvekNapsal: sob lis 03, 2018 10:01 am 

Housenko pan Bína mi to bohužel odmítl, měl článek u sebe asi půl roku a nakonec jsme se nedomluvili... Prý tam jsou už velký kusy masa materiálu Nevim budu ho zkoušet přemlouvat.. A Mílo do techmy putoval článek hned od pána Bíny a těm se zase nelíbí můj model a chtějí si vyrobit svůj a tím padem se tím nebudou zabívat, v dalších slévárnách chtějí třeba jen za formu 165000+odlití..... Už fakt nevim koho oslovit a Mílo je mi jasný že článek nebude za 20korun, ale za tři sta si je můžu objednat z anglie od Marka Spencra co dělá 1:4 i menší a je to špička v oboru... Našel jsem i silikon na formu co vydrží 400 stupňů, ale doma to asi nedam, slitina zinku má bod táni cca 360....no příští týden se tam sejdeme a probereme to

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina