Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je pát zář 21, 2018 3:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pokec o všem
PříspěvekNapsal: úte črc 22, 2014 7:03 pm 

No tak já se taky placatím v těch přibližně 1:6 je potřeba si to měřítko trochu rozmyslet,protože na tohle zrovna toho moc neseženeš.Na menčí měřítka se toho dá dost koupit(převodovka,pásy,motory z akuček,atd.),takže je spousta problémů už vyřešeno.Na druhou stranu 1:6 je kus něčeho a problémy jsou od toho,aby se řešily.Jinak tě vítám mezi stejně postižené pacienty.

PříspěvekNapsal: stř črc 23, 2014 8:05 am 

Já, jelikož stavím s kolegy modely v měřítku 1:7, tak ti toto mohu jen doporučit. Jsou to modely, které se ještě slušně dají přepravit v autě, a některé i přenést v ruce. Nejlepší by bylo, kdyby jsi navštívil naše stránky ČUŘILL TEAMU http://www.rc-tanky.com, kde kolega Franta Lamka nabízí kompletní plány na stavbu těchto modelů. Pepa Nývlt zase kompletní převodovky http://www.rc-tank.wz.cz/index.php ... Také záleží, kolik do toho chceš investovat.... ale nejlepší je prohlédnout si tyto nabídky, a pak se ptát dál, tady, nebo přímo tam, ale musíš počítat s tím, že to není nejlevnější koníček :!: :lol:

PříspěvekNapsal: ned srp 03, 2014 9:41 am 

Pánové dekuji za reakce. Vše jsem ještě jednou zvážil. Opravdu bych chtěl měřítko 1:6. Je to velikostně už skutečně "strojovna".

Finančně podle fora tady jsem myslím v obraze kolik asi !celá ta sranda" stojí. Mám trochu obavy ze dvou věcí:
A. Vybavení a oživení stroje RC technikou.
S tímto nemám vůbec zkušenosti. Pokusím se dál studovat na netu, případně v místě mého bydliště působí letečtí modeláři, tak bych se je pokusil oslovit a jistě by mi základy problematiky osvětlili. Nebo je nejlepší zakoupit třeba tank 1/16 a vše si na něm osahat a odzkoušet?

B. Trochu mě děsí dostupnost pásů.
Mám docela obavu jestli se mi podaří vůbec nějaké sehnat.

Proto bych si rád nejprve postavil nějaký jednodušší model, který by sloužil jako výukový. Uvažuji nad něčím bez pásů abych to měl skutečně co nejjednodušší. Uvažoval jsem nad stavbou následujícího:

1. Opel Blitz - nebo jiný čtyřkolový nákladní automobil
2. Kfz. 1 - nebo jiný čtyřkolový osobní vůz
3. Panzerturm - věž tanku (Pz.kpf IV nebo Panther) zabudovaná do země jako statický bunkr.
4. Bunkr s protitankovým kanónem

Vše by mělo být použitelné jako doplněk případného budoucího obrněnce. Jaký je váš názor? Nepokoušel se někdo o stavbu něčeho podobného?

Díky.

PříspěvekNapsal: ned srp 03, 2014 1:20 pm 

No tak já si stavěl jako zkušební téčko z překližky.
Něco kolového můžeš vyzkoušet,ale pásy se chovají úúúúúplně jinak,ale kolový ti pojede určitě dřív.
Z RC strach mít nemusíš,podle mě by mělo stačit Turnigy 9X.Ty setové rc většinou nestojí za nic.Nevím jak u tanků 1/16,ale u letadel a vrtulníků je to jenom ztráta peněz.Ti modeláři bývají většinou sdílní a když jim pochválíš letadýlka tak ti určitě poradí.Je třeba vzít v úvahu,že asi budou mít rc za dost peněz,protože když letadlo ztratí signál,tak je do kamen.Tank když ztratí signál,tak se prostě zastaví.Podle mě ta Turnigy za ty prachy by měla stačit.

PříspěvekNapsal: ned srp 03, 2014 3:04 pm 

Pasy uz nejsou problem, odleva je ceska slevarna viz tema kovove pasy v topiku 1:10,uz tam odlevali i pro 1: 6

PříspěvekNapsal: ned srp 03, 2014 6:25 pm 

V první řadě by jsi si měl doplnit svůj profil o bydliště.... :!: aby jsme věděli jestli to máš k někomu blíž... Nejlepší je někoho navštívit, protože to co na vlastní oči uvidíš je k nezaplacení, a nebo si řekneš, že na toto nemáš... :? Já jsem začínal také tak, když jsem navštívil kolegu Frantu, který mě už před tím lákal, abych začal s bojovou technikou. Je to trochu složitější koníček, než lepit házedýlka, to si musíš uvědomit.

PříspěvekNapsal: ned srp 03, 2014 7:16 pm 

viewtopic.php?f=6&t=422&start=195
Pro lepsi orientaci a nebo plastovetez od ceskych modelaru

PříspěvekNapsal: pon srp 04, 2014 8:42 pm 

Souhlasím s Mílou, třeba to máš k někomu kousek a co uvidíš na vlastní oči je nepopsatelné.............
No co se mě týká, já stále kutím 1:6. Láká mě k tomu spousta zbraní, figur a ostatních doplňků, které se dají koupit a model náramně oživí a zvednou. Co se týká financí, podle mě je úplně jedno, jestli sedminu nebo šestinu, to je na chechtáky stejné. Je pravda, že se sedminou ušetříš trochu místa a asi i váhy.
Nicméně jsem postřehl, že jsi vybral 1:6. Akorát zatím není napsáno, co by to mělo být za tank. Za poslední dobu, kdy se řady stavitelů tady na foru rozrostly, jsou k dispozici různé články jako mustry na odlití, na jiné lisuje pásy Franta Lamka jak psal Míla..........
Takže by to možná chtělo trochu blíž specifikovat, co máš v plánu za stroj.......pak budou i rady konkrétnější.
Co se tanků 1/16 týká, fungujou na zcela jiném principu, pokud nejsou předělané na dospělou RC soupravu. To bych nedělal, věř mi, mám jich pár doma, ztráta času.
No a ovládání, mám taky Turnigy 9x a je dostačující. Zcela. Hlavně taky není specifikace pohonu, jestli chceš el. pohon nebo spalovák. Na tom záleží další pohonné vybavení stroje.....
No a k dalším tvým dotazům.........první věž, co jsem stvořil na Panthera se mi nelíbila a tak je v polici právě pro ten účel Pantherturm, až jednou bude čas. Auto 4x4 máš ve vláknu SdKfz 222. Já mám teď rozdělané auto (ne pro sebe) Horch 40 - 4x4 bez uzávěrek a je to zcela něco jiného než pásy. Bunkr s kanonem ti dá zkušenosti pouze ve "střelecké" části. No a tebe jistě první bude zajímat jízda.......
Takže já bych se držel osvědčeného "hoď neplavce do hluboké vody....." pokud jsi to tady pročetl, tak se neutopíš, základ zde je.

PříspěvekNapsal: pon zář 01, 2014 8:06 am 

tak kamarádi přátele,blíží se víkend a to znamená že buded pilsen kit :wink: :wink: psal mi dnes ráno organizátor s kolika aut pojedeme do areálu...u vstupu dostaneme karty s kterýma nás tam pak pustí...žádám proto modeláře kteří tam jedou aby jsem napsali jestli tam pojedou autem,,předem děkuji :wink: :wink:

PříspěvekNapsal: pon zář 01, 2014 7:09 pm 

Čus Tome a všichni ostatní,
letos do Plzně a ani jinam nepojedu. Tank mám rozebraný a díky porouchanému autu ho dohromady hned nedám. Rovněž moje doprava je tímto padá.
Je mi to líto, že nepokecáme, ale řeším už třetí opravu motoru během prázdnin.......je to pakárna a stojí strašnejch peněz.
Tak příště.

PříspěvekNapsal: úte zář 02, 2014 3:12 pm 

Ja a bracha, 2 auta do jednoho se nam to nevejde

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 6:58 pm 

čaues klucí..mám takovej dotázek...potřeboval bych nějakou inspiraci na odpružení tanku...u mě ty torzní tyče moc nefungujou :? :? ono by to makalo,ale pořád se povolujou ty torzní tyče a nejsem s tím spokojenej...chtěl bych to udělat na pružiny a potřeboval bych nějak nakopnout...předem děkuji :wink: :wink: :wink:

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 7:45 pm 

Tak to s tebou naprosto souhlasím, protože si potom můžeš ten podvozek ladit, jak potřebuješ. Do těch pák si můžeš vyřezat několik závitů, a podle délky ramene si můžeš nastavit sílu, nebo si dát dvě pružiny vedle sebe, což jsem já udělal, nebo ji vyměníš za silnější....... A nic na tom není složitého, uvnitř tanku máš druhou páku, kterou si můžeš natočit tam, kde budeš potřebovat napnout pružiny... Je to mnohem lepší řešení a pozdější úpravy jsou oproti torzkám nevyčíslitelné. Jen je dobré, aby pružina v základní poloze byla pokud možno kolmá na páku, aby využila nejlépe svojí sílu (můj případ), nebo si to můžeš udělat nesouměrný a bude se ti měnit síla podle polohy páky, ztn. že při zatížení bude největší síla (kolmá), a při odlehčení se sníží a bude to měkčí.

Tady na fotkách je to všechno stejné, ale potom jsem to doladil podle své potřeby.

Obrázek

Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 8:14 pm 

jo jo to je přesně ono...tak nějak jsem si to představoval :wink: :wink: díky ti :D :D
pružiny už mám objednaný dva druhy,tak doufám že jsem to trefil..

PříspěvekNapsal: pát říj 17, 2014 2:05 pm 

Mám to podobně jak tady nafotil míla,jen na uchycení pružin k vaně jsem tam použil 5 cm šroubky,na kterých můžu ty pružiny seřizovat.Je to vidět u mého téčka na poslední stránce.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina