Telis tank

Modely bojové techniky
Právě je pát říj 19, 2018 2:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka pro 1/6
PříspěvekNapsal: ned pro 29, 2013 10:21 pm 

Tak chlapci to je zemědělská vůle :!: :!: :!: Pokud jsou kola přesně vyrobena, tak skoro kloužou po sobě. Nevím, proč by měla kola s lichým počtem zubů mít jinou vůli :?: :?: Zkus si dát dvě kola k sobě, podle počtu zubů a modulu si spočítej osovou vzdálenost, (součet zubů obou kol x modul : 2) a uvidíš, jak by měla být u sebe. Pokud je nasadíš na osy s touto roztečí, a budou dřít, tak je zaběhni brusnou pastou, teprve potom je dej kalit... :roll:

PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2013 8:26 am 

Asi jsem to blbě napsal, nemyslím jinou vůli, ale rozteč. Při modulu M1 a sudém počtu zubů vychází rozteč na celé milimetry, s jedním lichým to bude na půl mm. Třeba 40 a 12 zubů bude rozteč 26mm, 40 a 13 bude 26,5mm. Stačí nastavit potřebnou mřížku v grafickém programu (i já ho umím trochu používat :lol: ) a vyjde to samo. Prostě vůli vůbec neřešit, ta kola už jsou s patřičnou vůlí vyrobená.

PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2013 9:46 am 

Díky chlapci.S těmi programy moc nespolupracuju.Zkoušel jsem ty kola z Olmiku měřit a vycházely mi míry třebas 30,8 a zkoušel jsem díry navrtat 31.Proto jsem se ptal na ty desetiny.Někde jsem viděl,že se tam cpe papírek,který taky tu desetinku nahodí.Třebas,když měním kola na vrtulníku,tam vůle být taky musí.Tak ještě jednou dík.Stačí mi,že to můžu udělat na celé mm a nemusím to rozměřovat na desetiny.Stejně by se mi to s mým vybavením a schopnostma nemohlo nikdy povést.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina